Кондратюк закликала політиків країн Латинської Америки до антиросійських санкцій
Заступниця голови Верховної Ради Олена Кондратюк закликала політиків держав Латинської Америки до впровадження в їхніх країнах антиросійських санкцій.
"Ми... звертаємося до держав Латинської Америки з проханням переривати будь-який бізнес із російськими партнерами, не дозволяти російським компаніям продовжувати підприємницьку діяльність у країнах регіону, запроваджувати економічні санкції проти Росії", - сказала Кондратюк на форумі "Вільна Америка".
Як повідомляє пресслужба апарату Верховної Ради, Кондратюк звернула увагу на те, що зовнішня політика більшості країн регіону Латинської Америки побудована за принципом "невтручання в конфлікти за межами країни".
"Але війна Росії - це порушення базових норм і принципів міжнародного права. Вчинення геноциду. Тому нам, українцям, дуже важко прийняти і зрозуміти принцип "нейтралітету" будь-якої країни, коли йдеться про одностороннє рішення великої держави: захопити та знищити свого сусіда", - наголосила Кондратюк.
Вона закликала країни Латинської Америки висловити чітку позицію щодо терористичних дій російського керівництва й ухвалити відповідні резолюції в парламентах та урядах, а також на форумі "Вільна Америка".
Кондратюк акцентувала, що сьогодні Україна потребує допомоги націй, які самі пройшли жахливий досвід зовнішніх інтервенцій.
Заступниця голови Верховної Ради також порушила тему неефективності Ради Безпеки ООН і закликала до її докорінного реформування.
"Росія, яка вчинила агресію, нехтуючи основним принципом ООН, не може бути постійним членом Ради Безпеки. Склад постійних членів має бути розширено, і представник Латинської Америки нарешті має отримати право представляти регіон у головному безпековому органі світу!", - наголосила віцеспікер українського парламенту.
Форум "Вільна Америка" відбувається 25-27 жовтня в м. Мехіко (Мексика) з ініціативи Християнсько-демократичної організації Америки, що об'єднує 34 політичні партії з 21 країни Латинської Америки. Вони представляють близько 30% зареєстрованих виборців у своїх країнах і 10% населення цього регіону Глобального Півдня, де проживає понад 665 млн осіб.