19:28 26.10.2023

НКРЕКП оштрафувала "Юнайтед Енерджі" на 1,7 млн грн за порушення ліцензійних умов з постачання е/е

2 хв читати

Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, (НКРЕКП) оштрафувала ТОВ "Юнайтед Енерджі" майже на 1,7 млн грн за порушення законодавства у сфері функціонування ринку електроенергії та ліцензійних умов на ринках постачання й перепродажу е/е.

"НКРЕКП винесла рішення накласти на ТОВ "Юнайтед Енерджі" штраф у розмірі 1 699 626 грн за порушення ліцензійних умов з постачання електричної енергії споживачу та ліцензійних умов з перепродажу е/е, а також прийняти розпорядження щодо усунення виявлених порушень", - повідомив регулятор за підсумками засідання в четвер.

Крім того, у зв'язку з наявними ознаками маніпуляцій на ринку е/е з боку товариства і порушення конкурентного законодавства Нацкомісія ухвалила рішення направити відповідні матеріали до правоохоронних органів та Антимонопольного комітету України.

Регулятор на засіданні в четвер розглянув питання про підсумки планової перевірки дотримання ТОВ "Юнайтед Енерджі" вимог законодавства у сфері функціонування ринку е/е, а також ліцензійних умов провадження господарської діяльності з постачання е/е споживачу.

Також розглянуто питання про підсумки планової перевірки дотримання ТОВ вимог законодавства та ліцензійних умов провадження господарської діяльності з постачання природного газу.

Зазначені перевірки охоплювали діяльність компанії за період з 1 січня 2021 року до 31 грудня 2022 року.

"За результатами перевірки діяльності на ринку е/е встановлено, що "Юнайтед Енерджі" допустило низку порушень", - констатував регулятор.

Серед порушень з боку компанії Нацкомісія відзначила несвоєчасне подання форм звітності, невиконання рішення НКРЕКП щодо сплати внесків на регулювання, а також створення негативного сальдового значення, яке вважається маніпулюванням на ринку е/е.

"Юнайтед Енерджі" також припустилося порушень щодо фіксації в договорах з контрагентами умов, що обмежують покупців у здійсненні перепродажу е/е (порушення конкурентного законодавства) та наявності боргів за балансуючу е/е.

Водночас за результатами перевірки діяльності ліцензіата на ринку природного газу встановлено, що компанія порушила вимоги законодавства та положення ліцензійних умов щодо постачання природного газу. Водночас більшість порушень товариство усунуло.

"З цього питання комісія винесла рішення застерегти "Юнайтед Енерджі" щодо недопущення надалі порушень вимог законодавства та ліцензійних умов з постачання природного газу та прийняття розпорядження щодо усунення порушень", - доповнив регулятор.

ТОВ "Юнайтед Енерджі", яке ЗМІ пов'язують із бізнесменом Ігорем Коломойським, зареєстровано в Києві в лютому 2018 року. Його уповноваженою особою значиться Андрій Короткевич-Лещенко.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Дрони СБУ уразили дві нафтобази в Ростовській області - джерело

Українці в Угорщині зможуть отримати посвідку на проживання навіть із простроченим паспортом до скасування там надзвичайного стану

Rheinmetall передасть Україні танк ППО Frankenstein, здатний збивати безпілотники й ракети - ЗМІ

ЄС став спостерігачем Міжнародної коаліції за повернення українських дітей - Боррель

В Україні запрацювали вже 100 Центрів життєстійкості - Мінсоцполітики

Від початку поточної доби на фронті відбулося 33 бойові зіткнення, найгарячіше на сіверському напрямку - Генштаб ЗСУ

Держетнополітики закликає світову релігійну громадськість не вірити пропаганді РПЦ

ЗСУ за добу ліквідували 1230 окупантів - Генштаб ЗСУ

Умєров обговорив із головою комітету оборони бундестагу подальшу двосторонню співпрацю

У застосунку "Резерв+" запрацював QR-код

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА