Доступ до укриттів має бути цілодобовим, до контролю залучено поліцію та громадськість - мер Києва

Київська міська державна адміністрація (КМДА) провела засідання постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, присвячене питанням координації дій усіх служб щодо забезпечення роботи та доступу до укриттів у столиці.
"Ініціював сьогодні засідання столичної постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. На ньому обговорили питання координації дій усіх служб щодо забезпечення роботи та доступу до укриттів у Києві", - повідомив мер столиці Віталій Кличко в телеграм-каналі в п'ятницю.
Як інформував мер, до участі в засіданні комісії було запрошено представників Департаментів КМДА, ДСНС міста, правоохоронних органів, керівників депутатських фракцій Київради.
Як повідомив Кличко, "рішення про цілодобовий доступ до укриттів - обов'язкове до виконання усім установам і закладам. Обов'язкове для контролю всіма відповідальними службами". Також до контролю за доступом буде залучено громадськість. "Усі небайдужі можуть долучитися і стати інспекторами громадського контролю. Звертатися потрібно до Департаменту муніципальної безпеки", - зазначив мер.
За його даними, патрульна поліція допоможе перевіряти доступність укриттів під час повітряної тривоги в комендантську годину.
Як інформував мер, Київрада має намір на найближчому позачерговому засіданні, яке відбудеться 8 червня, звернутися до парламенту. Щодо встановлення відповідальності, зокрема, приватних власників приміщень укриттів, за недопуск людей і неналежну роботу укриттів.
Як повідомив Кличко, минулого року місто виділило 320 млн грн на облаштування укриттів. "Цього року - понад 900 мільйонів. Тобто, загалом - 1,2 мільярда гривень із міського бюджету виділили районам на облаштування укриттів. Цими коштами, наголошу, розпоряджалися і розпоряджаються РДА міста. Відповідальними є голови районів", - написав Кличко.
На його думку, "на сьогодні виконання і використання коштів - вкрай незадовільне. Наприкінці червня підіб'ємо підсумки використання коштів на облаштування укриттів. І звернення до президента на відсторонення або звільнення можуть бути і на інших голів районів".