14:54 01.06.2023

Зерновий коридор припинив роботу через безпідставну відмову російської сторони - Мінвідновлення

1 хв читати
Зерновий коридор припинив роботу через безпідставну відмову російської сторони - Мінвідновлення

Спільний координаційний центр (СКЦ) у Стамбулі оголосив про неможливість складання інспекційного плану на 1 червня через чергову безпідставну відмову російської делегації реєструвати флот, який входить, до участі в ініціативі, повідомила пресслужба Міністерства відновлення.

"Деструктивна позиція Росії та відсутність зареєстрованих суден на інспекцію унеможливлює складання інспекційного плану на сьогодні, про що всі сторони були повідомлені Секретаріатом СКЦ", - повідомило відомство.

За інформацією Мінвідновлення, протягом 30 і 31 травня РФ без пояснень зареєструвала для інспекції лише одне вхідне судно на порт "Чорноморськ", тоді як інші сторони СКЦ підтвердили до участі в Чорноморській ініціативі 10 суден на три порти.

Українська делегація надіслала листа до Секретаріату СКЦ з вимогою відновити повноцінну роботу у складі трьох інспекційних команд і дев'яти інспекцій на день, як того вимагають процедури СКЦ. Українські інспектори перебувають у СКЦ і готові негайно розпочати роботу в разі відновлення реєстрації суден.

Українська сторона висловила сподівання, що партнери з ініціативи "знайдуть рішення і припинять цей шантаж Росією всього світу".

"Адже значення "зернової ініціативи" вже доведено світовим продовольчим ринком і світ не повинен мовчати", - написали члени української делегації у зверненні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Стефанішина: До кінця року плануємо подати низку гучних позовів проти росіян, які є санкціонованими в Україні та чиє майно ідентифіковано

Угода зі США не передбачає передання прав на користування надрами, тому не потребує розгляду на всеукраїнському референдумі – Стефанішина

Рада гарантує грошову компенсацію військовослужбовцям за невикористану відпустку

Україна поставила до Сирії додатково 3850 т пшеничного борошна в рамках ініціативи Grain From Ukraine

Рада викликала на засідання главу МЗС щодо переговорів у Саудівській Аравії

Росіянам вдалося перетнути річку Оскіл, Сили оборони намагаються відбити позиції – ОСУВ "Хортиця"

Україна ініціювала стягнення в дохід держави активів "Білоруськалію"

Росіяни 44 рази обстріляли Донеччину, загинуло троє людей, 14 поранені

Росіяни атакували Берислав, одна людина загинула, одна поранена

На курському напрямку дещо впала інтенсивність боїв, боєзіткнення відбуваються в околицях Суджі

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА