09:25 23.05.2023

Винищувачі F-16 можуть бути передані Україні через кілька місяців - Пентагон

2 хв читати
Винищувачі F-16 можуть бути передані Україні через кілька місяців - Пентагон

Передання Україні винищувачів F-16 може тривати кілька місяців, і це в найкращому разі - адже необхідно опрацювати чимало деталей, заявив міністр Військово-повітряних сил США Френк Кендалл, передає CNN.

За його словами, мине щонайменше "кілька місяців", перш ніж Україна зможе експлуатувати F-16. Також необхідно опрацювати низку деталей, перш ніж Військово-повітряні сили ЗСУ зможуть використовувати західні літаки у великій кількості.

Водночас, як зазначає CNN, Кендалл звернув увагу, що це порівняно короткі строки, оскільки зазвичай потрібно більше ніж два роки, щоб навчити нового американського пілота роботи з таким літаком. Навіть курс підвищення кваліфікації для пілота F-16, який певний час не літав, може тривати до 5 місяців.

Як нагадує CNN, США протягом кількох місяців публічно стверджували, що винищувачі не стоять на першому місці в списку пріоритетів у системі допомоги Україні. Раптову зміну позиції Кендалл пов'язав із рішенням про те, що час почати готувати українських військових до майбутніх завдань. "Україна залишиться незалежною державою. Їй знадобиться повний набір військових спроможностей для задоволення своїх вимог, і тому настав час почати думати про те, якими будуть ці Збройні сили і що вони включатимуть у довгостроковій перспективі", - сказав він.

Як повідомлялося, 21 травня президент США Джо Байден схвалив навчання українських пілотів на F-16. Україна сподівається отримати перші сучасні американські винищувачі F-16 восени 2023 року.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Демонтаж комуністичної та радянської символіки у київському метро залишилось провести на трьох станціях - КМДА

Фінляндія оголосила про виділення Україні 16 млн євро на гуманітарну допомогу

Рубіо прибув до Саудівської Аравії для участі в переговорах з Україною

Пропускні операції на вантажному напрямку пункту "Шегині" сповільняться 11 березня

УКФ в партнерстві з 3 ОШБр запустили грантовий конкурс "Культурний штурм"

На п'яти найбільших пунктах пропуска запущена окрема "єЧерга" для порожнього і завантаженого транспорту

Міносвіти: 61 український університет увійшов до рейтингу SCImago Institutions Rankings 2025

ЗСУ завдали ударів по низці стратегічних об’єктів агресора - Генштаб

Перед Великодніми святами на внутрішньому ринку активізувався попит на молочні консерви - аналітики

Президентський борт приземлився у Саудівській Аравії

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА