14:28 28.04.2023

Вінницька облрада вирішила розірвати договори оренди з храмами УПЦ (МП)

2 хв читати

Депутати Вінницької обласної ради звернулися до територіальних громад області щодо розірвання договорів оренди з релігійними організаціями Української православної церкви (Московського патріархату), а також рекомендували Вінницькій обласній військовій адміністрації виконати інвентаризацію земельних ділянок і споруд, які перебувають у державній, комунальній і приватній власності та передані в користування УПЦ.

Як повідомляє пресслужба облради, відповідне рішення депутати ухвалили на сесії 28 квітня.

Своїм рішенням обласна рада припиняє договори оренди нерухомого майна, земельних ділянок і забороняє будь-яке користування майном (зокрема договори про спільну діяльність), що є спільною власністю територіальних громад, сіл, селищ, міст Вінницької області, з релігійними організаціями УПЦ в єдності з Московським патріархатом та іншими релігійними організаціями, афілійованими з центрами впливу релігійних організацій, керівні центри яких розташовані за межами України в державі, яка чинить військову агресію проти України.

На сесії депутати також підтримали пропозицію звернутися до територіальних громад Вінниччини щодо припинення договорів оренди нерухомого майна, земельних ділянок та заборони користування майном, які є власністю територіальних громад, з релігійними організаціями УПЦ (МП).

Крім того, обласна рада рекомендувала Вінницькій ОДА здійснити інвентаризацію земельних ділянок та релігійних споруд, які перебувають у державній, комунальній і приватній власності та передані в користування релігійним організаціям УПЦ (МП) та іншим релігійним організаціям, афілійованим із центрами впливу релігійних організацій, керівні центри яких розташовані в Росії.

Депутати облради також звернулися до Верховної Ради щодо невідкладного розгляду проєктів законів, які остаточно на законодавчому рівні заборонять діяльність російської церкви в Україні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Міністри оборони Франції та Великої Британії обговорили підтримку ЗСУ для забезпечення довгострокової оборони країни

Представники США вирушили до РФ для обговорення припинення вогню в Україні – Трамп

USAID розірвало грантову угоду на $75 млн з Фондом підтримки енергетики в EUR1 млрд – Секретаріат ЕС

До міжнародного Реєстру збитків у Гаазі додали категорію зниклих безвісти – Федоров

Пропускні операції на вантажному напрямку пункту "Шегині" сповільняться до 10 травня – ДПСУ

Чернишов: питання залучення мігрантів є умовою повоєнного розвитку економіки, але суспільство ще не готове до цього

ЄС визначив коло товарів зі США, на які може запровадити мита - ЗМІ

Чехія візьме участь в 6 проєктах модернізації українських медзакладів

У держави не існує окремих політик чи програм для українців за кордоном - Чернишов

Інформація про захоплення росіянами Суджі станом на зараз не відповідає дійсності – Коваленко

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА