17:13 03.03.2023

Через російську агресію в Україні постраждали вже 1 322 об'єкти культурної інфраструктури - Мінкультури

2 хв читати
Через російську агресію в Україні постраждали вже 1 322 об'єкти культурної інфраструктури - Мінкультури

У зв'язку з російською збройною агресією проти України постраждали вже 1 322 об'єкти культурної інфраструктури, з них майже третина - зруйновані, повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики.

"МКІП продовжує фіксувати пошкодження об'єктів культурної інфраструктури в Україні внаслідок російської агресії. Так, станом на 25 лютого 2023 року збитків зазнали 1 322 об'єкти культурної інфраструктури, без урахування пам'яток культурної спадщини. Із них майже третину зруйновано (505 об'єктів)", - ідеться в повідомленні пресслужби міністерства.

Зазначається, що за останній місяць загальна кількість постраждалих об'єктів культурної інфраструктури зросла на 51 одиницю, більшість яких припадає на Донецьку та Харківську області.

Найбільших втрат і збитків культурна інфраструктура зазнала в Донецькій, Харківській, Київській, Херсонській, Миколаївській та Луганській областях.

Згідно з повідомленням, пошкоджень і руйнувань зазнали клубні заклади, бібліотеки, музеї, театри, філармонії, заклади мистецької освіти (мистецькі школи та коледжі) на території 199 громад.

Загалом постраждали: клубні заклади - 623; бібліотеки - 508; музеї та галереї - 69; театри та філармонії - 22; заклади мистецької освіти - 100.

Найчисельнішою групою об'єктів культурної інфраструктури, що зазнали пошкоджень або руйнувань, є клубні заклади - 47% від загальної кількості закладів культурної інфраструктури, які зазнали руйнувань.

"Зазначимо, що майже вся територія Луганської та значні частини територій Херсонської, Запорізької та Донецької областей досі перебувають у тимчасовій окупації. Тому неможливо порахувати точну кількість об'єктів культурної інфраструктури, які постраждали під час бойових дій та окупації", - йдеться в повідомленні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

РФ вивела чотири бойові кораблі в Азовське море

14 липня: Яке сьогодні свято, все про цей день

Світові лідери засудили стрілянину на мітингу Трампа і висловилися проти політичного насильства

Посол Маркарова про замах на Трампа: Терору і насильству не повинно бути місця, усі винні мають бути притягнуті до відповідальності

Трамп повідомив про травму, отриману внаслідок стрілянини на мітингу, і подякував правоохоронцям за швидке реагування

Байден про стрілянину на мітингу Трампа: Ми повинні об'єднатися як одна нація, щоб засудити це

Стрілка, який брав участь в інциденті на мітингу Трампа в Пенсільванії, імовірно, було вбито - ЗМІ

Трампа евакуювали зі сцени після пострілів на мітингу в Пенсильванії

Німеччина готується до передислокації сотень тисяч військових на східний фланг НАТО в разі ескалації з боку Росії - ЗМІ

Кількість постраждалих у Будах зросла до 25, серед них двоє дітей - прокуратура

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА