17:20 18.08.2022

Активісти пропонують не допускати до бюджетних тендерів міжнародні фармкомпанії, які продовжують працювати в РФ

2 хв читати
Активісти пропонують не допускати до бюджетних тендерів міжнародні фармкомпанії, які продовжують працювати в РФ

Громадська організація "Фармагейт" пропонує не допускати до участі у бюджетних тендерах міжнародні фармкомпанії, які не припинили роботу в РФ.

"Наша мета – вихід компаній з ринку Росії та припинення інвестицій в її економіку. Якщо компанія продовжує працювати, не реагує на аналітичні та комунікаційні запити та підтримує російську агресію, ми не можемо цього терпіти. Одним із можливих наслідків ми бачимо накладення певних санкцій з боку нашої держави, зокрема вилучення зі списку для участі у державних тендерах компаній, які продовжують працювати в Росії", - сказав агентству "Інтерфакс-Україна" засновник "Фармагейт" Тарас Потічний, коментуючи результати вивчення цією організацією діяльності близько 30 міжнародних фармкомпаній, які працюють як в Україні, так і в Росії.

Потічний зазначив, що за підсумками проведеного "Фармагейт" дослідження, громадська організація дійшла висновку, що заяви про неможливість піти з Росії через необхідність надання людям життєво важливих ліків не відповідають дійсності та є маніпуляціями та спотвореннями.

Як приклад організації наводить, зокрема, діяльність фармкомпаній КРКА та Berlin-Chemie. За оцінкою експертів "Фармагейт", серед усіх активних речовин або комбінацій у складі імпортованих до РФ лікарських засобів словенської групи компаній КРКА лише вісім зі 105 (7,62%) належать до "найнеобхідніших" (essential medicines) і не виробляються в Росії.

Організація наголошує, що аналогічна ситуація склалася і з препаратами компанії Berlin-Chemie – тут ця частка становить 10,71%. При цьому кожна з активних речовин або комбінацій у препаратах КРКА та Berlin-Chemie може бути замінена іншими лікарськими засобами із переліку найнеобхідніших, які виробляються в РФ.

"Таким чином, фармацевтичні потужності Росії дозволяють їй самостійно забезпечити своє населення критично важливими лікарськими засобами без необхідності імпорту продукції компаній КРКА та Berlin-Chemie", - зазначив Потічний.

За його словами, активісти ГО "Фармагейт" підготували звернення до акціонерів та менеджерів КРКА та Berlin-Chemie з описом ситуації та результатами проведених досліджень, "які мають допомогти керівництву цих компаній прийняти виважене та правильне рішення". Водночас загалом "Фармагейт" надіслала понад 400 листів як на офіційні адреси, так і через знайдені профілі менеджерів зазначених компаній у мережі LinkedIn.

"Перші ознаки нашої діяльності показують, що фармбізнес не йде на діалог та/або співпрацю", - сказав він.

На сьогодні ГО "Фармагейт" має пріоритетний список із 25 європейських та американських фармацевтичних компаній. Надалі до нього планують додати індійських та китайських виробників.

Водночас активіст наголосив, що МОЗ має стежити за тим, щоб до списків санкцій для компаній не включали ті лікарські препарати, які є незамінними, потенційно-дефіцитними або стратегічно важливими для країни.

Публікація підготовлена за матеріалами ГО "Фармагейт", яке не пов'язане з ТОВ "Фармагейт", подробиці https://pharmagate.com.ua/news_august/

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Росіяни обстріляли Херсон, двоє людей загинули

Боррель: Нам потрібно посилити санкції проти тіньового флоту РФ

ВР пропонують ухвалити зміни до законодавства, що поліпшують регулювання у сфері медіа

Гендиректор "ДОТ": Закупівлі дронів для ЗСУ мають намір завести в DOT-Chain, це буде як "електронний супермаркет", де покупці - бригади

Шмигаль обговорив із делегацією парламенту Канади ситуацію на фронті та стан енергетичної системи України

Київ відкидає обвинувачення в нібито причетності України до постачання БПЛА повстанцям у Малі

Зеленський представить План перемоги на засіданні Європейської ради - Боррель

Зеленський: На сьогодні є вже мільйон дронів, які були закуплені за держрахунок і поставлені на фронт

Зеленський заявляє про фактичне включення Північної Кореї у війну

Цього тижня представимо всім партнерам у Європі нашу стратегію примусу РФ до справедливого завершення цієї війни

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА