11:18 13.07.2022

Деякі чиновники продовжують порушувати закон про державну мову – мовний омбудсмен

3 хв читати
Деякі чиновники продовжують порушувати закон про державну мову – мовний омбудсмен

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь заявляє, що в умовах воєнного стану деякі чиновники продовжують порушувати закон про державну мову.

"Такі результати огляду щодо застосування державної мови посадовими особами органів державної влади та місцевого самоврядування, іншими посадовими особами, які здійснюють інформування громадян в умовах дії в Україні правового режиму воєнного стану", - йдеться у повідомленні пресслужби мовного омбудсмена.

Зазначається, що здебільшого робочою мовою діяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій державної та комунальної форм власності є українська мова.

Водночас використання недержавної мови зафіксовано в діяльності деяких начальників військових адміністрацій, посадових осіб місцевих рад, керівників комунальних підприємств.

Зокрема, випадки використання недержавної мови були і в телевізійних ефірах, і в соціальних мережах і телеграм-каналах.

Так, використання недержавної мови зафіксовано: вісьмома начальниками військових адміністрацій; 15 посадовими особами органів місцевого самоврядування; двома керівниками установ комунальної форми власності.

Огляд здійснював секретаріат уповноваженого з 1 травня по 30 червня шляхом вибіркового обстеження ефірного мовлення, офіційних сторінок центральних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, військових адміністрацій на таких інтернет-платформах, як ютуб, фейсбук, телеграм, а також пошук за ключовими запитами з прізвищами керівників органів та їхніх заступників у мережі "Ютуб".

За результатами огляду встановлено, що головними засобами комунікації, через які посадові особи органів державної влади та місцевого самоврядування, керівники установ та організацій державної і комунальної форм власності, інші уповноважені особи поширювали суспільно важливу інформацію про війну, перебіг подій в Україні, гуманітарну ситуацію, зведення з фронту були: загальнонаціональний інформаційний марафон "Єдині новини #UАразом" та інші інформаційні марафони, які транслюються загальнонаціональними телерадіоорганізаціями в телевізійному ефірі, телеграм-канали військових адміністрацій і державних органів, офіційні сайти, фейсбук-сторінки та ютуб-канали органів державної влади та місцевого самоврядування, місцеві медіа.

"У телевізійному ефірі послуговування недержавною мовою з боку уповноважених осіб, пов'язаних з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зафіксовано під час інформування громадян як наживо, так і в межах підготовлених відеосюжетів, трансляції контенту з інших ресурсів, соціальних мереж", - ідеться у повідомленні.

Зазначається, що більшість телеграм-каналів органів влади ведуться державною мовою, переважна кількість повідомлень подається українською, іноді дублюється англійською.

Проте є низка каналів, що поширюють інформацію та відеозвернення, виконані недержавною мовою без перекладу чи дублювання українською.

Також за результатами вибіркового аналізу відеоматеріалів, розміщених на ютуб-каналах регіональних телерадіоорганізацій, зафіксовано випадки використання недержавної мови під час звернень до жителів громад і надання коментарів місцевим ЗМІ щодо ситуації в регіоні.

"І хоча зараз ми фіксуємо значно менше випадків використання недержавної мови в ефірах телевізійних каналів, ніж, скажімо, в березні та квітні цього року, деякі посадовці продовжують порушувати мовний закон. Уже з 16 липня такі дії можуть мати наслідки у вигляді адміністративних стягнень - попередження і штрафів", – наголосив Кремінь.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

У Києві відбувся прем'єрний показ 7 документальних фільмів "Anthem of life"

На Покровському напрямку від початку доби відбито 37 атак - Генштаб ЗСУ

На лінії фронту з початку доби зафіксовано 94 бойових зіткнення - Генштаб ЗСУ

Єврокомісія анонсувала в липні першу виплату з надприбутків від заморожених активів РФ

Окупанти втратили з опівночі на харківському та покровському напрямках 118 осіб і 28 одиниць техніки

Україна та Швеція розпочали переговори для укладення двосторонньої безпекової угоди

У Полтавській області сталася аварія на магістральному газопроводі, пять тисяч абонентів без газопостачання

США співпрацюватимуть з Європою та іншими партнерами щодо санкцій проти Китаю через його постачання Росії

Зеленський: Уся комунікація з партнерами має відображатися на реальній бойовій роботі наших воїнів із засобами ураження - і зараз, а не десь влітку

Зеленський запросив прем'єр-міністра Іраку до участі в Саміті миру

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА