08:50 29.04.2022

ОБСЄ вирішила закрити спеціальну моніторингову місію в Україні

1 хв читати
ОБСЄ вирішила закрити спеціальну моніторингову місію в Україні

Організація з безпеки та співробітництва в Європі вирішила завершити Спеціальну моніторингову місію в Україні, оскільки Росія заблокувала її роботу, повідомляє ОБСЄ.

"Чинний голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Польщі Збігнєв Рау та генеральний секретар ОБСЄ Хельга Марія Шмід оголосили, що ОБСЄ вдастся до негайних кроків для закриття Спеціальної моніторингової місії в Україні", - йдеться в повідомленні і наголошується, що таке рішення ухвалили через відсутність консенсусу на Постійній раді ОБСЄ 31 березня 2022 року стосовно продовження мандату Місії.

"Ми вивчили всі можливі варіанти шляхом політичного діалогу з державами-учасницями, щоб домогтися продовження мандату Спеціальної моніторингової місії, але позиція Росії не залишила нам іншого вибору, крім як зробити кроки щодо закриття Місії", - заявив Збігнєв Рау.

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні (СММ) розпочала свою роботу 21 березня 2014 року у зв'язку зі зверненням уряду України до ОБСЄ та консенсусним рішенням усіх 57 країн-учасниць ОБСЄ. СММ – це неозброєна цивільна місія, яка працює 24 години на добу, 7днів на тиждень, у всіх регіонах України.

Термін дії мандату Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ закінчився 31 березня 2022 року.

 

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА