Інтерфакс-Україна
15:17 28.04.2022

Генпрокурор: Встановлено причетність 10 військовослужбовців РФ до тортур мирних людей у Бучі

2 хв читати
Генпрокурор: Встановлено причетність 10 військовослужбовців РФ до тортур мирних людей у Бучі

Українська прокуратура встановила причетність перших 10 військовослужбовців 64-ї окремої мотострілецької бригади сухопутних військ РФ до тортур мирних жителів у Бучі Київської області, повідомила генеральний прокурор Ірина Венедіктова.

"Звірства в Бучі - викрито 10 військовослужбовців Росії, причетних до тортур мирних жителів. Їхню 64-ту окрему мотострілецьку бригаду сухопутних військ із Росії Путін відзначив присвоєнням почесного звання "гвардійської". Подяка від президента за "масовий героїзм", а мовою цивілізованого світу, за воєнні злочини - це доказ того, що звірства у Бучі були завданням зверху, з яким вони впоралися. А головне - спільної відповідальності головнокомандувача за дії солдат", - написала Венедіктова на своїй сторінці у фейсбуці у четвер.

Генпрокурор оприлюднила список із 10 військовослужбовців, причетність яких до жорстокого поводження з цивільним населенням та інших порушень законів та звичаїв війни вже встановлено, Бучанська окружна прокуратура висунула цим російським військовослужбовцям підозру.

За словами генпрокурора, у списку підозрюваних: молодший сержант В’ячеслав Лаврентьєв, рядовий Григорій Наришкін, рядовий Василь Князєв, єфрейтор Семен Мальцев, рядовий Сергій Пєскарьов, рядовий Альберт Раднаєв, єфрейтор Михайло Кашин, єфрейтор Андрій Бізяєв, єфрейтор Дмитро Сергієнко, сержант Нікіта Акімов.

"У досить короткі терміни слідством встановлено, що під час окупації Бучі вони захоплювали в заручники беззбройних цивільних, морили їх голодом і спрагою, тримали їх на колінах із зв’язаними хомутами руками та заліпленими очима, знущались і били. В хід ішли кулаки і приклади. У людей вибивали інформацію про розташування ЗСУ та тероборони, декого взагалі катували безпричинно. Російські військовослужбовці погрожували потерпілим вбивством і навіть імітували страту своїх бранців, стріляючи у їхньому напрямку", - розповіла генпрокурор.

Також, за її інформацією, є докази причетності цих російських військових до мародерства.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

У складі української делегації в ОАЕ будуть Умєров, Кислиця, Буданов і Гнатов – Зеленський

Без тепла у Києві 2600 будинків, екстрені відключення світла тривають – мер

Сирський - колегам по НАТО: Оперативна обстановка на фронті складна, критична потреба у зміцненні повітряного щита

Відомо про 12 постраждалих, серед них – четверо дітей, через ворожий удар у Кривому Розі

ВАКС засудив до 8 років тюрми керівника іноземного підприємства у справі про заволодіння 10 млн грн Інституту титану

Втрати Росії за рік зросли з 14 тис. до 35 тис. на місяць за мобілізації 43 тис. - Зеленський

Зеленський: Зараз немає розмов про далекобійну зброю для України

Зеленський анонсував у п’ятницю та суботу зустріч Україна-РФ-США у ОАЕ

Зеленський: Європа і Америка нічого не кажуть, а Путін виробляє ракети

Зеленський: Від слів про новий порядок треба перейти до дій на суші, в повітрі та на морі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА