07:28 01.02.2022

Повідомлення про нібито мінування об'єктів в Україні надходять із РФ, окупованих територій Донбасу та Білорусі

2 хв читати
Повідомлення про нібито мінування об'єктів в Україні надходять із РФ, окупованих територій Донбасу та Білорусі

Понад 70% дзвінків із повідомленнями про нібито мінування об'єктів в Україні надходять із Росії, ще 10% - з Білорусі, повідомив міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський.

"З початку року ми маємо близько тисячі повідомлень про мінування щодо десятків тисяч об'єктів по всій Україні", - сказав міністр у понеділок увечері в ефірі програми "Свобода слова" на телеканалі ICTV.

Він наголосив, що масовість повідомлень про псевдомінування об'єктів є елементом гібридної війни.

"Це організоване явище. Звичайно, ми розуміємо, звідки йде загроза. Дуже чітко відстежуються ip-адреси та телефони, з яких надходять повідомлення. Понад 70% - це РФ, ОРДЛО і ще є "новинка" - близько 10% таких дзвінків надходять з Республіки Білорусь за останні кілька місяців", – розповів Монастирський.

За його словами, повідомлення про нібито мінування, що надходять з території України, також відслідковуються СБУ та кіберполіцією, винні притягуються до відповідальності. Монастирський додав, що часто про псевдомінування повідомляють неповнолітні.

Говорячи про те, якою має бути реакція правоохоронців у зв'язку з масовістю анонімних повідомлень про нібито мінування об'єктів, глава МВС сказав: "Ми змінили формат роботи правоохоронних органів і реагування на такі випадки. Першою приїжджає поліція, наприклад, патрульна. Поліцейські повністю пройшли інструктаж з вибухотехніки і відразу ж приступають до огляду об'єкта і дають попередньо висновок, чи є загроза. Якщо така загроза є, то вибухотехніки визначають цей об'єкт пріоритетним і реагують належним чином".

За словами глави МВС, в інших випадках, коли попередньо не встановлюється наявність загроз, перевірка відбувається без перешкоджання роботі об'єкту – вокзалу, школі тощо.

"Питання "мінування" стало рутинним. Ми повинні розуміти, що сто відсотків цих повідомлень були псевдомінуваннями. Тому треба зберігати спокій у такій ситуації та розуміти, що фахівці можуть швидко провести огляд та дати відповідь, чи є загроза", - сказав Монастирський.

"Кібератаки також є складовою внутрішньої дестабілізації", - додав міністр.

 

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Зеленський: Членство в ЄС - мрія, яка скоро стане реальністю для України

Чарльз III повернувся до громадських обов'язків після діагностування раку

Україна планує більше залучати до розмінування жінок - Свириденко

Унаслідок ворожих ударів по Харкову одна людина загинула, дев’ятеро постраждали - Синєгубов

Примусового повернення громадян України будь-якої статі чи віку до країни, яка воює, не буде - Стефанішина

Миколаїв має стати точкою входу інноваційного технологічного виробництва на всеукраїнський ринок - мер міста

Телефонні розмови військовополонених зі своїми рідними виконують важливу функцію з надання об'єктивної інформації росіянам - Шмигаль у відповідь на петицію

У Києві затримали проросійських хакерів, які створили фейкові акаунти керівників українських спецслужб

Ворог за ранок провів уже два невдалі штурми на о. Нестрига, продовжує атакувати Кринки, де ситуація залишається складною - Плетенчук

Україна стане членом НАТО після перемоги у війні - Зеленський

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА