Інтерфакс-Україна
07:21 06.11.2021

Глава ЦРУ вирушив до Москви, щоб визначити наміри Росії щодо України

2 хв читати
Глава ЦРУ вирушив до Москви, щоб визначити наміри Росії щодо України

Метою візиту директора ЦРУ Вільяма Бернса до Москви було розібратися в намірах Росії щодо України і попередити про увагу, яку Вашингтон приділяє переміщенням російський військ біля українського кордону, повідомив телеканал CNN.

"Президент Джо Байден на початку цього тижня направив директору ЦРУ Вільяма Бернса до Москви, щоб попередити Кремль про те, що США уважно стежать за нарощуванням російських військ поблизу кордону з Україною, і спробувати визначити мотиви дій Росії", - йдеться у повідомленні телеканалу з посиланням на власні джерела.

У ньому стверджується, що "США дедалі більше стурбовані нерегулярним переміщенням російських військ і техніки поблизу північного кордону з Україною".

CNN зазначає, що "адміністрація Байдена в останні дні активізувала свої зусилля щодо деескалації напруження, що зростає, у відносинах між Москвою і Києвом".

Шеф ЦРУ висловив побоювання США щодо того, що Росія "близька до того", щоб використовувати експорт газу як важіль тиску в той час, як Україна та інші європейські країни, за прогнозами, можуть узимку зіткнутися з енергетичною кризою.

Прес-секретар Пентагону Джон Кірбі заявив у п'ятницю: "Ми продовжуємо спостерігати за незвичайною активністю російських військових поблизу кордону з Україною. Ми продовжуємо консультуватися із союзниками та партнерами на цю тему", - сказав він.

"Я не можу говорити про наміри Росії, я не можу вдаватися до деталей оцінок розвідки, але я зазначу, що будь-які дії Росії, спрямовані на ескалацію чи агресію, серйозно турбуватимуть США", - додав Кірбі.

Конгресмени-республіканці Майк Роджерс і Майк Тернер закликали президента США Джо Байдена розширити постачання зброї Україні та нарощувати військову присутність у Чорному морі, повідомило видання Defense News.

У листі до президента законодавці зазначили, що ці заходи необхідні для запобігання загрозі "нового вторгнення з боку російських військ".

 

 

ОСТАННЄ

Українська Fire Point розглядає можливість будівництва космодрому в ОАЕ у партнерстві із EDGE - СТО

До трьох зросла кількість загиблих через ворожий удар по Запоріжжю – ОВА

Волонтери УЧХ працюють у теплопунктах столиці

Зеленський: Робота Повітряних сил по "шахедах" незадовільна, висновки будуть

Зеленський наголосив на персональній відповідальності уряду за стабілізацію ситуації з енергопостачанням, "нелінійні пропозиції" чекає у середу

Brave1 спільно з Palantir запускають платформу Dataroom для тестування та тренування військового ШІ

Радник Зеленського Камишін закликає НАТО адаптувати стандарти оборонних технологій з України

Федоров та Пісторіус обговорили розвиток програми Patriot для України та нарощення поставок ракет IRIS-T та далекобійних артпострілів

Китай не передав РФ жодної готової одиниці озброєння - Буданов

Заборона швейцарських органів на ввезення "Шахеда" на виставку в Давосі є оманливим захистом – Пінчук

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА