Інтерфакс-Україна
10:59 03.11.2021

Близько 42% українців, які ще не вакцинувалися від COVID-19, готові це зробити – ЮНІСЕФ

2 хв читати
Близько 42% українців, які ще не вакцинувалися від COVID-19, готові це зробити – ЮНІСЕФ

Близько 42,3% іще не вакцинованих від COVID-19 українців готові щепитися за певних умов, не хочуть вакцинуватися 54,6%.

Про це свідчать результати дослідження, проведеного Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ, UNICEF).

Як повідомляється в прес-релізі фонду, за даними дослідження, найбільше мотивує охочих щепитися те, що вакцинація може запобігти COVID-19 або ускладненням від захворювання, а також тим, що вони не заразять інших людей.

"Це дійсно так, адже вакциновані люди у п'ять разів рідше заражаються та мають більш ніж у 10 разів нижчий ризик госпіталізації з COVID-19, ніж нещеплені", - наголошують у ЮНІСЕФ.

Крім того, згідно з даними дослідження, 65% громадян, які вакцинувалися, зробили це, щоб не хворіти та не мати ускладнень від COVID-19.

Лише 14% зазначили, що вони зробили це за рекомендацією роботодавця чи закладу освіти.

Загалом 60% усіх українців позитивно ставляться до вакцинації від COVID-19 та 62% погоджуються з тим, що необхідно робити щеплення від COVID-19.

Серед тих, хто ще не вакцинувався і не хоче цього робити, більшість не довіряє вакцинам, вважає, що вакцинація становить більше ризиків, ніж COVID-19, та не хоче переживати реакцію на вакцини. Майже чверть вважає, що має медичні протипоказання до вакцинації від COVID-19, хоч насправді абсолютні протипоказання може мати менше ніж один відсоток людей. Ті, хто не хочуть вакцинуватися, не вважають пандемію серйозною загрозою чи COVID-19 такою хворобою, від якої потрібно щепитися взагалі", - наголосили в ЮНІСЕФ.

У фонді зазначили, що, згідно з результатами дослідження, 87% щеплених українців сказали, що дослухалися до поради лікаря щодо вакцинації. З тих, хто ще не вакцинувався, 77% дослухалися б до поради лікаря вакцинуватися.

Більше ніж половина з тих, хто не хоче вакцинуватися, не довірилися б пораді лікаря з цього приводу, 48% не обговорювали питання щеплення з медиком, а 6% лікар не рекомендував щепитися.

Станом на 3 листопада в Україні понад 10,683 млн осіб уже отримали хоча б першу дозу, а 7,597 млн - дві дози.

Дослідження проведено у вересні-жовтні 2021 року (до запровадження "червоних" зон) дослідницьким агентством Info Sapiens за підтримки USAID та Світового банку.

Опитування проводилося методом телефонних інтерв'ю. Було опитано 2 006 осіб віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком АР Крим та непідконтрольних територій Донецької та Луганської областей. Вибірка представляє доросле населення України та відповідає даним Держстату станом на 1 січня 2020 року за статтю, віком, розміром населеного пункту та макрорегіоном.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

У Запоріжжі вже п'ятеро постраждалих від ворожої атаки

Лідери ЄС представили 2 механізми фінансування інвестицій в оборону на EUR800 млрд і домовилися координувати зміцнення України

Троє постраждалих внаслідок ворожої атаки в Запоріжжі

ЄС готує новий пакет підтримки для незалежних медіа в Україні на 10 млн євро

Суд обрав запобіжний захід фігуранту справи про розкрадання 60 млн грн, виділених на соцдопомогу тяжкохворим

НАБУ та САП заявляють про загрозу втрати 1,6 млрд грн нібито через бездіяльність "Нафтогазу"

СБС допомогли знищити російську РСЗВ "Ураган"

Через ворожий обстріл прифронтового села на Харківщині поранено мирну мешканку – прокуратура

Шмигаль і Павел обговорили економічну співпрацю і розвиток проєктів відновлення

Новий пакет військової допомоги від Німеччини зміцнить українську ППО і збереже тисячі життів – Сибіга

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА