Держатомрегулювання видало Чорнобильській АЕС ліцензію на промислову експлуатацію конфайнмента та об'єкта "Укриття"
Державна інспекція ядерного регулювання України (Держатомрегулювання) в п'ятницю видала ДСП "Чорнобильська АЕС" ліцензію на право провадження діяльності з переробки, зберігання радіоактивних відходів у межах експлуатації комплексу нового безпечного конфайнмента (НБК) та об'єкта "Укриття".
Як пояснило Держатомрегулювання в повідомленні на своєму сайті, об'єкт "Укриття" являє собою частину промислового майданчика Чорнобильської АЕС разом із сукупністю споруд, сформованих із пошкоджених конструкцій колишнього 4-го енергоблоку Чорнобильської АЕС, а також добудованих після аварії 26 квітня 1986 року нових конструкцій і систем, що служать для контролю і коригування після аварійної ситуації.
"Унікальний об’єкт, аналогів якого немає у світі. ДСП "Чорнобильська АЕС" та орган управління, із можливим залученням зарубіжних та міжнародних організацій, має послідовно та планомірно здійснювати подальші роки щодо перетворення об’єкта "Укриття" на екологічно безпечну систему", - заявив голова Держатомрегулювання Григорій Плачков під час вручення ліцензії в. о. гендиректору "Чорнобильської АЕС" Валерію Сейді, слова якого наведено в повідомленні.
Ліцензування діяльності з експлуатації конфайнмента, зокрема об'єкта "Укриття", здійснюється як ліцензування окремого виду діяльності: переробка, зберігання радіоактивних відходів, які є й утворюються під час перетворення об'єкта "Укриття" на екологічно безпечну систему, поінформували у Держатомрегулювання.
"Це дуже важлива подія у житті Чорнобильської АЕС. За час дослідно-промислової експлуатації, персонал ДСП "Чорнобильська АЕС" здобув освітні необхідні навички для безпечної експлуатації усіх систем та обладнання нового безпечного конфаймента", - зазначив керівник ДСП "Чорнобильська АЕС". За його словами, першим кроком під час промислової експлуатації об'єкта буде демонтаж нестабільних конструкцій.
Спорудження нового безпечного конфайнмента (НБК) відбувалося в межах міжнародного проекту і коштом Чорнобильського фонду "Укриття", вкладниками якого були 45 країн світу, зокрема Європейська Комісія і за участю Європейського банку реконструкції та розвитку.
Термін служби об'єкта становить 100 років.