10:47 16.07.2021

Венедіктова: Разом із міжнародною слідчою групою ми продовжуємо розслідування у справі про збитий рейс МН17

2 хв читати
Венедіктова: Разом із міжнародною слідчою групою ми продовжуємо розслідування у справі про збитий рейс МН17

Україна сприяє судовому розгляду справи про збитий у небі над Донбасом рейс МН17 "Малазійських авіаліній", також разом із міжнародною слідчою групою продовжує розслідування щодо встановлення причетних до запуску ракети й тих, хто віддавав відповідні накази, наголошує генеральний прокурор Ірина Венедіктова.

"7 червня розпочалася ключова фаза – розгляд справи по суті. На цій стадії суд має розглянути основну версію, висунуту обвинуваченням, і відповісти на три запитання: чи був збитий літак із ЗРК "Бук"; чи була запущена ракета з поля біля селища Первомайський; яка роль обвинувачених у збитті літака", - сказала генпрокурор у своїй заяві до роковин аварії МН17.

Вона наголосила: "Ми пильно стежимо за процесом і на запит нідерландської сторони надаємо все необхідне сприяння для розгляду справи в суді".

Водночас, як зазначила Венедіктова, на цьому слідство у кримінальному провадженні про аварію МН17 не завершилося.

"Спільно з партнерами з міжнародної спільної слідчої групи ми продовжуємо розслідування, спрямоване на встановлення інших осіб, причетних до цього злочину, зокрема тих, хто здійснював запуск ракети та віддавав відповідні накази", - наголосила вона.

Генпрокурор підсумувала: "Запевняю, що ми з колегами робимо в цій справі все від нас залежне, щоб родичі жертв відчули справедливість, а світ дізнався правду".

Літак Boeing-777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам (Нідерланди) - Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий у небі над Донецькою областю 17 липня 2014 року. Всі 298 людей, які перебували на борту, загинули. Дві третини пасажирів - піддані Нідерландів. Розслідування причин катастрофи здійснює міжнародна слідча група, до якої ввійшли представники правоохоронних органів України, Нідерландів, Бельгії, Австралії та Малайзії.

У вересні 2016 року група оприлюднила висновки, згідно з якими лайнер був збитий ракетою, запущеною з ЗРК "Бук", а рік тому оголосила про приналежність "Бука" російській 53-й зенітно-ракетній бригаді, що дислокується в Курську.

19 травня 2019 року слідча група офіційно назвала чотирьох обвинувачених у причетності до загибелі рейсу МН17: це росіяни Ігор Гіркін (Стрєлков), Сергій Дубінський, Олег Пулатов і українець Леонід Харченко, яких оголосили в міжнародний розшук. Їх обвинувачують у вбивстві 298 пасажирів літака і його аварії.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Війська РФ увійшли на військову базу США в Нігері - ЗМІ

У Швеції почалися військові навчання НАТО, під час яких відпрацьовують перекидання американських підрозділів у Скандинавію

У Запоріжжі затримано адвоката за підозрою у збуті наркотичних засобів у місця позбавлення волі

Кулеба обговорив із Сікорським позитивну динаміку в українсько-польських відносинах

У Запорізькій області чиновникам Держспоживслужби, які організували побори місцевих фермерів, загрожує до 10 років в'язниці

В окупованому Бердянську ввечері прогримів вибух і почалася пожежа

Представники української культури важливі в поширенні у світі ідеї підтримки Глобального саміту миру

Кількість постраждалих у Дергачах зросла до 9 осіб

Житель села на Харківщині загинув унаслідок ворожого обстрілу - прокуратура

У результаті обстрілу Мемрика Донецької області загинуло двоє людей, зокрема дитина

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА