19:34 28.05.2021

Українці, які перебувають на лікуванні в Білорусі, можуть залишатися на території країни

3 хв читати
Українці, які перебувають на лікуванні в Білорусі, можуть залишатися на території країни

Громадяни України, які перебувають на лікуванні на території Білорусі, можуть залишатися там стільки, скільки буде потрібно, для того, щоб отримувати необхідний догляд і проходити процедури, заявив заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін в ефірі телеканалу "Україна 24" в п'ятницю.

Відповідаючи на питання про те, що очікує українців, які вирушили в цю країну на лікування, зокрема, тих, які поїхали на операцію з трансплантації органів, Єнін зазначив, що українські дипломати "окремо виходять з кожної конкретної практичної ситуації".

"Ті люди, які вже перенесли операцію і можуть бути транспортовані в Україну, будуть транспортуватися в Україну. Ті люди, які ще продовжують лікування, все ще продовжують залишатися на території Республіки Білорусь. Наші консули перебувають у тісній взаємодії з керівниками клінік з трансплантології і інших медичних установ, в яких лікуються наші громадяни", - зазначив дипломат.

Водночас, він додав, що в МЗС занепокоєні "адміністративними і репресивними заходами", проведеними білоруським уряд протягом останніх кількох місяців і закликав українців бути більш уважними під час планування поїздок до Білорусі.

"Перед тим, як подорожувати територією Білорусі, будьте уважнішими і ознайомтеся з тими матеріалами (щодо заборон, чинних на території Білорусі - ІФ), які міністерство закордонних справ поширює через власні ресурси в соціальних мережах", - закликав Єнін.

Він також уточнив, що, незважаючи на припинення авіасполучення з Білоруссю і заборону на транзитні перельоти літаків білоруських авіакомпаній через територію України, ніякої "блокади Білорусі", про яку говорять у Мінську, немає, оскільки між двома країнами все ще діють автомобільне і залізничне сполучення.

"Існує автомобільне сполучення. Функціонують рейсові автобуси з Мінська, Гомеля, Бреста і низки інших міст", - розповів дипломат.

Він уточнив, що українська сторона завжди йде назустріч громадянам обох країн, які приїжджають на територію нашої країни з боку Білорусі.

Як повідомлялося, Україна припинила авіасполучення з Білоруссю з 00:00 26 травня, відповідне рішення було прийнято на засіданні уряду у вівторок. Крім того, українським авіакомпаніям і літакам буде заборонено виконувати польоти у повітряному просторі Білорусі. Держприкордонслужба також отримала доручення припинити оформлення пасажирів, які прямують з Білорусі або в Білорусь у митних пунктах аеропортів.

Причиною такого рішення стали події навколо пасажирського літака компанії Ryanair Афіни-Вільнюс, який 23 травня здійснив вимушену посадку в аеропорту Мінська через сигнали про замінування. Для супроводу літака в небо було піднято винищувач МіГ-29. За час перебування літака в аеропорту Мінська був затриманий білоруський журналіст Роман Протасевич.

В ЄС і США засудили примусове приземлення в Мінську літака Ryanair, зажадавши звільнення Протасевича. ЄС заборонив польоти білоруських авіакомпаній через свою територію і рекомендував європейським авіакомпаніям утриматися від польотів через Білорусь.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко, якого ЄС, США, не визнають законно обраним, відкинув твердження про те, що літак авіакомпанії Ryanair був примушений до посадки в Мінську винищувачем МіГ-29 і що екіпаж і пасажири літака насильно утримувалися в аеропорту.

 

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

США можуть передати Україні ATACMS дальнього радіусу дії в новому пакеті допомоги - ЗМІ

У Дніпропетровській області сили ППО ввечері збили ще один російський безпілотник "Орлан-10"

Сенат США підтримав розгляд законопроєкту про допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню за скороченою процедурою

Поблизу Дніпра збито розвідувальний дрон окупантів

Microsoft і Coca-Cola уклали угоду, яка фокусується на можливостях ШІ

ВР не розглядала законопроєкту про застосування англійської мови у вівторок через резонанс норми про дубляж

У Національному музеї "Чорнобиль" розпочала роботу сервісна зона для відвідувачів

Зеленський провів кілька нарад щодо організації інавгураційного Саміту миру

Зеленський повідомив, що на підприємствах українського ОПК задіяно щонайменше 300 тис. співробітників

Українська авіація за добу завдала ударів по 15 місцях скупчення окупантів - Генштаб ЗСУ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА