Інтерфакс-Україна
20:17 14.04.2021

Комітет ВР рекомендував прийняти в першому читанні законопроект про скорочення кількості PEP в Україні

1 хв читати
Комітет ВР рекомендував прийняти в першому читанні законопроект про скорочення кількості PEP в Україні

Парламентський комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував прийняти за основу законопроект №4218, який пропонує внести зміни у визначення "національні публічні діячі" (PEP - politically exposed person) і у такий спосіб різко скоротити їх кількість.

Відповідне рішення комітет ухвалив на засіданні в середу.

Законопроект пропонує визначити "національних публічних діячів" як фізосіб, які виконують або виконували останній календарний рік в Україні видатні суспільні функції, тобто додати у нинішнє визначення поправку "останній календарний рік".

Як повідомлялося, Верховна Рада ухвалила закон про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, який набув чинності 28 квітня 2020 року. Закон містить низку норм у сфері фінмоніторингу, зокрема щодо PEP. Закон має адаптувати українське законодавство відповідно до європейського законодавства, а також до стандартів FATF.

Зокрема, закон визначає, що PEP є фізособами, які є національними, іноземними публічними діячами та діячами, які виконують публічні функції у міжнародних організаціях. При цьому визначення не вказує на термін, після якого особа перестає бути публічним діячем.

Отже, з 28 квітня 2020 року статус PEP надається безстроково.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Уночі Росія атакувала Україну 113 дронами та трьома балістичними ракетами - Зеленський

Аварійні відключення діють у Києві та п'яти областях – "Укренерго", Міненерго

Енергокомітет Ради підтримав кандидатуру Шмигаля на посаду першого віцепрем’єра-міністра енергетики

"АТБ" збільшило поставки товарів в магазини мережі у столиці

Віткофф і Кушнер планують найближчим часом відвідати Москву для зустрічі з Путіним – ЗМІ

Тимошенко ініціювала регулярну співпрацю з нардепами за неправомірну винагороду – антикорупційні органи

Від сьогодні хвилина мовчання оголошується для усього Офісу президента - радниця керівника ОП

Мінсоцполітики з партнерами презентували План гуманітарних потреб та реагування на 2026р для України

Мовний омбудсмен закликає Раду якнайшвидше підтримати проєкт постанови про посилення ролі української мови в утвердженні Української держави

До 9 років позбавлення волі засуджено ексректора Донецького медуніверситету - ВАКС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА