Інтерфакс-Україна
07:00 10.02.2021

Держдепартамент США стурбований діями Китаю на кордоні з Індією

1 хв читати
Держдепартамент США стурбований діями Китаю на кордоні з Індією

США уважно стежать за розвитком ситуації на китайсько-індійському кордоні і стурбовані спробами Пекіна залякати сусідів, заявив офіційний представник американського Держдепу Нед Прайс.

"Ми уважно стежимо за ситуацією. Ми відзначаємо, що тривають переговори між урядами Індії і Китаю, підтримуємо прямий діалог і мирне врегулювання прикордонних суперечок", - сказав він на брифінгу у вівторок.

Водночас дипломат зазначив: "Ми стурбовані безперервними спробами Пекіна залякати своїх сусідів".

Він попередив, що Сполучені Штати "будуть стояти на одному боці з друзями, з партнерами, з союзниками", щоб сприяти загальному процвітанню і безпеці в Індо-Тихоокеанському регіоні.

Як повідомляли ЗМІ, в черговому зіткненні на індійсько-китайському кордоні наприкінці січня поточного року постраждали індійські і китайські військові.

Сплеск напруженості в прикордонних районах Китаю та Індії виник навесні 2020 року. Відтоді Пекін і Делі не раз звинувачували один одного у провокаціях і спробах порушити кордон. ЗМІ повідомляли про втрати з обох сторін, військові цього не підтверджували.

До кінця минулого літа Китай і Індія провели переговори щодо відведення військ на кордоні з метою розрядити прикордонну напруженість, а в вересні міністр оборони КНР Вей Фенхе зустрівся в Москві з індійським колегою Раджантха Сінгхом. Пізніше переговори також провели міністри закордонних справ Ван І і Субраманьям Джайшанкар, сторони домовилися про нормалізацію ситуації на кордоні.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сили безпілотних систем уразили за добу 1009 ворожих цілей

Кількість постраждалих від нічної масованої атаки дронів ворога на Одесу зросла до шести - МВА

П'ятеро цивільних дістали поранення впродовж доби внаслідок ворожих ударів у Херсонській області – ОВА

Двоє цивільних поранено внаслідок ворожих атак у Дніпропетровській області – ОВА

Окупанти втратили впродовж доби 1000 військовослужбовців - Генштаб

31 грудня: Яке сьогодні свято, все про цей день

Уряд Польщі звернувся до Єврокомісії зі скаргою на розповсюдження закликів виходу Польщі з ЄС в мережі TikTok

Четверо постраждалих, троє з яких – діти, в Одесі внаслідок масованої атаки російських дронів - МВА

Ворожі ударні дрони влучили в багатоповерхівки в Одесі, є постраждалі - ОВА

Багатоповерхівка у Білій Церкві пошкоджена внаслідок атаки ворожих БпЛА - КОВА

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА