Інтерфакс-Україна
19:41 09.02.2021

НАТО зміцнює сили на Чорному морі, відзначає більш значну присутність РФ у регіоні

1 хв читати
НАТО зміцнює сили на Чорному морі, відзначає більш значну присутність РФ у регіоні

НАТО зміцнює військову присутність у районі Чорного моря, зважаючи на посилення позицій Росії в регіоні, заявив у вівторок генсек альянсу Єнс Столтенберг.

"НАТО збільшило присутність у регіоні Чорного моря, з більш значною військово-морською присутністю: тільки за останні тижні в Чорне море були спрямовані три кораблі США, і деякі з них здійснювали маневри з ВМС України. У нас - більше повітряного патрулювання, а також більше сил НАТО на землі тренуються, активні в регіоні", - сказав він на спільній прес-конференції з прем'єр-міністром України Денисом Шмигалем.

При цьому він відзначив збільшення впливу РФ у регіоні.

"Ми бачимо значне зміцнення позицій Росії в Чорному морі, не в останню чергу за рахунок незаконної анексії Криму та більш значної присутності на морі та в повітрі", - пояснив генсек.

Він зазначив, що акваторія Чорного моря є "стратегічно важливою" для альянсу, а три держави-члени НАТО виходять до його берегів - Туреччина, Болгарія і Румунія, також у регіоні розташовуються такі важливі партнери, як Україна і Грузія. Він додав, що необхідно гарантувати: в Чорному морі "не домінує одна держава - Росія", і в регіоні дотримується свобода навігації.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Бельгія та ЄС домовилися продовжити обговорення використання заморожених російських активів на засіданні Ради 18 грудня

"Укрзалізниця" змінює маршрути пасажирських поїздів через обстріл у Фастові

Ворог просунувся у трьох населених пунктах на Донеччині

Узгодили рамки домовленостей у сфері безпеки та розглянули "Програму майбутнього розвитку" — Умєров про 6-ту зустріч з делегацією США

В СТОЛИЦІ ПРАЦЮЄ ППО - КМВА

УЗГОДИЛИ РАМКИ ДОМОВЛЕНОСТЕЙ У СФЕРІ БЕЗПЕКИ ТА РОЗГЛЯНУЛИ "ПРОГРАМУ МАЙБУТНЬОГО РОЗВИТКУ" – УМЄРОВ ПРО 6-ТУ ЗУСТРІЧ З ДЕЛЕГАЦІЄЮ США

СПРАВЖНІЙ ПОСТУП У ДОСЯГНЕНІ МИРНИХ ДОМОВЛЕНОСТЕЙ ЗАЛЕЖИТЬ ВІД РОСІЇ – УМЄРОВ ПРО ПІДСУМКИ 6-Ї ЗУСТРІЧІ З ДЕЛЕГАЦІЄЮ США

УКРАЇНСЬКО-АМЕРИКАНСЬКІ ПЕРЕГОВОРИ ПРОДОВЖАТЬСЯ У СУБОТУ – СЕКРЕТАР РНБО УМЄРОВ

Італія інвестує понад 42 млн євро на реставрацію пам’яток і модернізацію інфраструктури Одещини - Кулеба

Оголошено конкурс на посаду гендиректора "Укргідроенерго"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА