Інтерфакс-Україна
08:00 06.12.2020

В Україні не буде чорного ринку вакцини від COVID-19

3 хв читати
В Україні не буде чорного ринку вакцини від COVID-19

В Україні не буде чорного ринку вакцини від COVID-19, прогнозує головний санітарний лікар, заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко.

"Чорного ринку вакцин від COVID-19 не повинно бути, всі вакцини повинні відслідковуватися", - сказав він журналістам у суботу.

Ляшко також зазначив, що Україна не буде закуповувати російську вакцину від COVID-19.

"Поставки російських препаратів в Україні заборонені. Ми не завозимо жодного російського препарату, а вакцина - це імунобіологічний препарат", - сказав він.

Разом із тим, Ляшко зазначив, що Україна нині розробляє національний план вакцинації від COVID-19, який враховуватиме як безкоштовне отримання вакцини в рамках ініціативи COVAX (8 млн доз), так і закупівлі вакцин (32 млн доз).

"Ми повинні розуміти, що 20 млн людей вакцинувати не просто. До того ж вакцина одразу не надійде", - сказав він.

Ляшко повідомив, що сценарії вакцинації розробляються з урахуванням температурних вимог до зберігання і транспортування вакцин. Зокрема, вивчаються сценарії, які передбачають температурний режим нижче мінус 70 градусів, температурний режим нижче мінус 20 градусів і режим від мінус 2 до плюс 8 градусів Цельсія.

"Ми зараз вивчаємо можливості, скільки вакцини може прийти в Україну, і скільки ми можемо прийняти. Для цього ми вивчаємо можливості складів національних і всіх приватних структур, скільки ми можемо прийняти, завезти і поставити в холодильник", - сказав він.

Ляшко зазначив, що "до початку лютого все буде чітко готове до прийому вакцини і початку вакцинації".

Він повідомив, що вакцинуватися від COVID-19, насамперед, будуть понад 402 тис. медпрацівників, зокрема тих, які беруть участь у лікуванні пацієнтів з COVID-19, в другу чергу, вакцинуватися будуть військовослужбовці, які беруть участь в ООС (близько 41 тис. осіб), працівники соціальної сфери і соцпрацівники (156,871 тис. осіб), особи, що проживають у закладах з надання довгострокового догляду та підтримки, а також працівники таких закладів (близько 136,353 тис. людей), люди старше 60 років (9,987 млн), вчителі та працівники освіти (понад 1,428 млн осіб), працівники критично важливих структур держбезпеки, зокрема службовці держслужби з надзвичайних ситуацій, Нацполіції, Нацгвардії, СБУ, збройних сил, МВС (всього понад 57 тис. осіб), особи, які перебувають у місцях позбавлення волі, слідчих ізоляторах, а також працівники цих установ (65,839 тис. осіб), особи від 18 до 59 років із супутніми захворюваннями, що перебувають у групах ризику щодо розвитку ускладнень від COVID-19 (понад 6,37 млн осіб), а також інші особи, які перебувають у групах ризику (1,716 млн осіб).

Також Ляшко впевнений, що Україні вистачить ресурсів для проведення вакцинації від COVID-19 з урахуванням закладених у проекті держбюджету 2,6 млрд грн, а також кредитних ресурсів міжнародних банків - $ 50 млн від Європейського інвестиційного банку та $ 75млн Світового банку.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Парламент Словаччини відмовився засуджувати РФ за атаки на Кривий Ріг та Суми – ЗМІ

Україна незабаром отримає нові системи ППО Patriot - Рютте

Втрати ворога на Покровському напрямку становлять 200 військовослужбовців - Генштаб

З початку доби Сили оборони відбили 87 ворожих атак - Генштаб

Уряд втілює принцип "росія заплатить" та формує міжнародний компенсаційний механізм – Шмигаль

Київрада ухвалила рішення про безоплатне одноразове харчування для дітей захисників і захисниць, Героїв Небесної Сотні та учасників АТО/ООС у комунальних закладах освіти

Україна представить проєкт DAKH (ДАХ): Vernacular Hardcore на Міжнародній архітектурній бієнале у Венеції

Наразі невідомо, чи планує Трамп прийняти запрошення відвідати Україну

Рада спростила механізм списання військового майна

За ініціативою України 27 листопада проголошено Міжнародним днем залучення до науки заради сталого розвитку

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА