Інтерфакс-Україна
20:28 25.06.2020

На Харківщині випускники двох медколеджів погодилися працювати з хворими на COVID-19

2 хв читати
На Харківщині випускники двох медколеджів погодилися працювати з хворими на COVID-19

Голова Харківської обласної державної адміністрації Олексій Кучер звернувся до керівників навчальних закладів, що готують медиків, із проханням допомогти впоратися з дефіцитом кадрів в обласному диспансері радіаційного захисту та обласній інфекційній лікарні, де лікують хворих із підтвердженим діагнозом COVID-19.

"Ми вкрай потребуємо медичних працівників, і ми просимо вас, можливо, підключити інтернів, можливо, підключити викладацький склад, який має можливість практикувати, тому що це зараз необхідно", - сказав Кучер на нараді в четвер. Відеозапис наради оприлюднила прес-служба Харківської ОДА.

"Ми вже отримали лист від Міністерства охорони здоров'я у зв'язку з тим, що ми відкрили всі лікарні, які були лікарнями першої хвилі. Ми визначатимемо лікарні другої хвилі. Найближчим часом їх буде визначено. І тут постає питання: якщо у нас недостатньо лікарів у лікарнях першої хвилі, що ми робитимемо з наступною низкою лікарень, наскільки ми зможемо забезпечити належну меддопомогу з урахуванням відсутності лікарів у цих лікарнях?", - додав Кучер.

Найгостріше нестача кадрів відчувається в обласному диспансері радіаційного захисту. В. о. директора Ірина Пирогова зазначила, що за останній тиждень звільнилося 15 людей, багато хто написав заяву про відмову працювати з хворими з коронавірусною інфекцією.

"У нас пішли всі анестезіологи. Залишилася одна (анестезіолог - ІФ), три терапевти, лікарів інших спеціальностей - один, шість медсестер, шість санітарок. Це йдеться про реанімацію", - сказала Пирогова.

Як повідомив директор обласної інфекційної клінічної лікарні Павло Нартов, закладу практично вдалося розв'язати проблему нестачі лікарів, але середнього та молодшого персоналу, як і раніше, гостро бракує.

"Спочатку був дефіцит насамперед лікарів: анестезіологів, інфекціоністів... У нас спочатку були 24 лікарі-інфекціоністи, нині 27 ставок, працює 26 лікарів: 18 постійно і 8 сумісників. Крім того, ми прийняли на роботу ще двох лікарів-терапевтів. Сьогодні ще прийшов один лікар-інфекціоніст, ми його також візьмемо, і щодо інфекціоністів у нас повністю буде закрито питання. Шість лікарів-анестезіологів є. Крім того, ми взяли додатково п’ять лікарів-анестезіологів. Зараз у нас не один лікар-анестезіолог чергує, а вже двоє в лікарні. Є питання серед медичного персоналу. У нас 17 вакансій середнього медперсоналу і 25 - молодшого", - сказав Нартов.

Про згоду випускників працювати з пацієнтами з коронавірусною інфекцією заявили директори двох медичних коледжів. За словами директора Харківського обласного медичного коледжу Едуарда Хомченка, про це повідомили вже кілька медичних сестер, рентген-лаборант і кілька фельдшерів. А директор Куп’янського медичного коледжу Олег Брянцев повідомив, що 9 випускників готові йти в диспансер радіаційного захисту, 16 - в обласну інфекційну лікарню. Але він зазначив, що необхідно буде вирішити питання з гуртожитком для цих випускників.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна незабаром отримає нові системи ППО Patriot - Рютте

Втрати ворога на Покровському напрямку становлять 200 військовослужбовців - Генштаб

З початку доби Сили оборони відбили 87 ворожих атак - Генштаб

Уряд втілює принцип "росія заплатить" та формує міжнародний компенсаційний механізм – Шмигаль

Київрада ухвалила рішення про безоплатне одноразове харчування для дітей захисників і захисниць, Героїв Небесної Сотні та учасників АТО/ООС у комунальних закладах освіти

Україна представить проєкт DAKH (ДАХ): Vernacular Hardcore на Міжнародній архітектурній бієнале у Венеції

Наразі невідомо, чи планує Трамп прийняти запрошення відвідати Україну

Рада спростила механізм списання військового майна

За ініціативою України 27 листопада проголошено Міжнародним днем залучення до науки заради сталого розвитку

США відмінили ще 139 грантів на суму $214 млн – Рубіо

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА