Україна має надійний доступ до радіаційного моніторингу за допомогою системи RODOS - посольство ЄС
Кризова команда з реагування на надзвичайну ситуацію та Державна інспекція ядерного регулювання України стежать за радіаційною ситуацією в Київській області за допомогою системи підтримки прийняття рішень "РОДОС" (RODOS), повідомляє представництво ЄС в Україні.
"Ця система дає змогу провести докладний розрахунок прогнозу напрямку руху потенційно забруднених хмар уздовж північних кордонів України. Вона є надійною та відповідає міжнародним стандартам. Кожен має доступ до точної інформації про ситуацію на веб-сайті https://sstc.ua/news", - йдеться у прес-релізі, який поширило Представництво у п'ятницю.
Зазначається, що система "РОДОС" розроблена в ЄС і надана Україні Європейською Комісією у рамках програм допомоги з ядерної безпеки. Європейський Союз є давнім партнером української влади у подоланні наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, яка у 1986 році зруйнувала ядерний реактор №4.
У рамках цієї діяльності Європейська Комісія надала обладнання для моніторингу, необхідне програмне забезпечення та провела навчання, які Україна регулярно використовує для оцінки радіаційної ситуації в зоні відчуження навколо Чорнобиля та у всій країні. Ця система пов'язана з європейською системою радіаційного моніторингу, яка поширює інформацію між країнами-учасницями в режимі реального часу, наголосило Представництво.
Крім того, в повідомленні зазначено, що Україна може скористатися супутниковою системою ЄС Copernicus, яка дає змогу отримувати детальні супутникові знімки лісових пожеж, які розпочалися 4 квітня.