15:50 10.03.2020

Авіакомпанії мають право скасовувати рейси у зв'язку з коронавірусом, але повинні запропонувати інший рейс або повернення коштів - юристи

2 хв читати

Авіаперевізник у разі виникнення надзвичайних обставин має право без повідомлення пасажиру скасувати чи затримати рейс, а також анулювати раніше підтверджене бронювання, але повинен запропонувати альтернативу - інший рейс або повернення коштів, зазначає адвокат, керівник дніпровського офісу юридичної фірми "Ілляшев та Партнери" Леся Самаріна.

"Згідно з авіаційними правилами, надзвичайними обставинами є обставини, які призводять до тривалої затримки або скасування одного або більше рейсів, навіть якщо відповідний авіаперевізник вжив усіх заходів, щоб запобігти такій затримці або скасуванню... Сам вірус не є надзвичайною обставиною, а ось рішення влади, пов'язані з вірусом, у цьому випадку рішення італійської влади закрити на карантин усю територію країни, можуть бути визнані такою обставиною", - сказала вона агентству "Інтерфакс-Україна".

При цьому юрист зазначила, що авіакомпанія не зобов'язана виплачувати передбачену Монреальською конвенцією компенсацію, якщо вона може надати підтвердження того, що причиною скасування рейсу була дія надзвичайних обставин.

"Тобто через рішення органів влади, а саме оголошення карантину на всій території Італії в рамках протидії вірусу Covid-19 авіаперевізники мають право скасувати рейси з пропозицією альтернативи пасажирам або повернення грошей за квиток. Багато авіакомпаній уже змінили правила обміну та повернення квитків - скасовують штрафи, застосовують ваучери, а також пропонують певні умови повернення квитків або перебронювання. Наприклад, "МАУ" пропонує безкоштовно змінити дату вильоту в межах терміну дії квитка на певні напрямки, до яких входить італійський сегмент", - додала вона.

Як повідомлялося, авіакомпанія "Міжнародні авіалінії України" ("МАУ") скорочує рейси до низки європейських країн, а також скасовує другу частоту окремих внутрішніх рейсів у межах України.

Українська авіакомпанія SkyUp з 5 березня призупиняє польоти до Турина (Італія) у зв'язку з інформацією про поширення коронавірусу. Попередньо тимчасове скасування діятиме до 25 жовтня.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Сухаревський: сто відсотків дронів, які летять по російській території – українського виробництва

Україна можливо підпише угоду щодо видобутку корисних копалин 28 лютого – ЗМІ

Польща проводить переобладнання цивільних аеропортів під воєнні завдання

Стан Папи Франциска стабільний, він продовжує лікування, повідомили у Ватикані

У Румунії повідомляють про 13 тис. українців, які незаконно потрапили в країну у 2024 році

Зеленський зустрівся з парламентарями з глобальної мережі парламентської підтримки України

Зеленський повідомив про підготовку деяких форматів з партнерами

Україна та США узгодили деталі договору про надра

Перші аукціони на послуги з розмінування агроземель за заявками 2025р обсягом 28,1 млн грн пройдуть в березні

Президенти Польщі та Латвії обговорили питання безпеки та припинення агресії РФ проти України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА