10:40 20.03.2019

Москалькова прибула до Києва на суд у справі Вишинського

2 хв читати
Москалькова прибула до Києва на суд у справі Вишинського

Уповноважений з прав людини в РФ Тетяна Москалькова, що прибула до Києва на засідання Касаційного кримінального суду Верховного Суду України за скаргою на незаконність затримання керівника "РИА Новости Украина" Кирила Вишинського, хотіла б особисто дізнатися про його стан здоров'я і сподівається, що суд змінить йому запобіжний захід на не пов'язаний із триманням під вартою.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", у вівторок перед засіданням суду російський омбудсмен зазначила журналістам, що К.Вишинський є громадянином РФ, але не виходив з громадянства України. За її словами, необхідно врегулювати це питання, щоб таких людей могли відвідувати консули.

Відповідаючи на запитання про те, чого вона очікує від засідання суду, Т.Москалькова сказала: "По-перше, я хотіла б побачити стан його здоров'я особисто, на власні очі. Це дуже важливо: і внутрішнє переконання, і з тим, щоб донести громадськості, що ж є насправді. Друге: хотіла б бачити, як дотримуються міжнародні норми в процесуальній сфері, міжнародні норми про захист прав журналіста".

За словами російського омбудсмена, її запити до Ради Європи, комісії ООН, до представника ОБСЄ зі свободи ЗМІ Арлема Дезіра - "усі отримали відгук, що журналісти зобов'язані бути під захистом держав під час здійснення своєї діяльності".

На її думку, мала бути міжнародна експертиза статей Кримінального кодексу України, щоб можна сказати, що "там професійна діяльність".

"Дуже хотілося б сподіватися, що суд ухвалить рішення про заміну йому запобіжного заходу з ув’язнення на підписку про невиїзд або домашній арешт з огляду на стан його здоров'я", - також сказала омбудсмен.

Коментуючи можливість обміну К.Вишинського на когось з українських громадян, вона зазначила: "Питання обміну не входить до моєї компетенції і не є предметом мого мандата".

При цьому Т.Москалькова додала: "Але дуже хотілося б, щоб ці люди повернулися до своєї сім'ї".

Раніше адвокат К.Вишинського Андрій Доманський повідомив, що його підзахисного 14 березня етапували до Києва з Херсона для участі 20 березня в засіданні Касаційного кримінального суду Верховного Суду України за скаргою на незаконність затримання К.Вишинського в травні 2018 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Трамп повідомив про "майже" завершення паузи в передачі розвідінформації Україні - ЗМІ

Кабмін затвердив порядок надання субвенції на придбання житла для 1,6 тис. ветеранів та їхніх сімей у 2025р.

Через непідтвердження мети поїздки митцям і медійникам може бути відмовлено в перетині держкордону - прикордонслужба

Україна в Джидді може запропонувати часткове припинення вогню з РФ у повітрі і на морі - FT

Дві людини загинули, трьох поранено за минулу добу в Донецькій області

США окремо зустрінуться в Саудівській Аравії з делегаціями України та РФ – ЗМІ

Заброньованим медійникам листи сприяння не потрібні, вони продовжують виїжджати за кордон за наказами на відрядження - Мінкультури

Через нічну атаку ворожих БпЛА на агропідприємстві на Харківщині виникла пожежа

Ворог атакував з БпЛА три райони Київщини, є пошкодження – ОВА

Окупанти вночі та вранці 23 рази обстріляли Сумщину

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА