10:15 14.02.2019

НАСА офіційно оголосило про втрату марсохода Opportunity

3 хв читати
НАСА офіційно оголосило про втрату марсохода Opportunity

Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору США (НАСА) в середу офіційно оголосило про припинення функціонування марсохода Opportunity, що потрапив минулого року в найпотужнішу пилову бурю на Червоній планеті і відтоді не виходив на зв'язок.

"Місія Opportunity завершена", - заявив помічник голови НАСА з науки Томас Зурбучен на прес-конференції, на якій були присутні також керівник НАСА Джим Брайденстайн і провідні учасники місії марсохода.

Напередодні НАСА зробило останню спробу зв'язатися з марсоходом, яка знову не дала результату. Всього було зроблено 800 таких спроб.

Opportunity продовжував успішно функціонувати на Червоній планеті аж до літа 2018 року, проїхавши близько 45 км. Востаннє він виходив на зв'язок 10 червня. 12 червня 2018 року марсохід був переведений в режим енергозбереження через найпотужнішу і тривалу пилову бурю, яка охопила більшу частину кратера Індевор, де він працював. Буря перешкоджала надходженню світла на його сонячні батареї. Восени буря вщухла, проте марсохід на зв'язок не виходив. За словами вчених, у нього могло не вистачити енергії для обігріву своїх акумуляторів, яким загрожувало замерзання в холодній атмосфері Червоної планети. Крім того, його сонячні батареї могли опинитися під товщею пилу.

До потужної бурі марсохід пропрацював на Марсі 14 років і 195 днів, перевищивши запланований термін у 55 разів. Фахівцям вдалося встановити місце розташування марсохода. Його знайшли на знімках, зроблених орбітальним апаратом Mars Reconnaissance Orbiter (MRO). Opportunity перебуває на схилі Долини Наполегливості.

Opportunity - другий марсохід з двох, запущених НАСА в рамках проекту Mars Exploration Rover. Спусковий апарат з марсоходом опустився на поверхню Марса 25 січня 2004 року в районі кратера Ігл на плато Меридіана трьома тижнями пізніше першого марсохода Spirit, який здійснив посадку на протилежному боці Марса.

Загальна мета місії - з'ясувати історію води на Марсі та її роль в геології і кліматі планети, зокрема, знайти і описати різні типи порід і грунту, що мали сліди впливу води в минулому. Вони знайшли багато доказів того, що Марс був відносно теплою і вологою планетою мільярди років тому, змінивши розуміння вчених щодо еволюції планети і можливості життя на ній.

Перший марсохід - Spirit ("Спірит") пропрацював на поверхні Марса до березня 2010 року, він проїхав 7,73 км замість запланованих 600 м, що дозволило зробити важливі аналізи геологічних порід Марса. 1 травня 2009 року він застряг в піщаній дюні. Марсохід продовжували використовувати як стаціонарну платформу. Спілкування з ним припинилося 22 березня 2010 року. Спроби відновити контакт з ровером тривали до 24 травня 2011 року, коли НАСА оголосило, що зусилля не принесли результатів.

Наразі на Марсі продовжує працювати марсохід НАСА третього покоління - Curiosity, який здійснив посадку на планеті 6 серпня 2012 року. Він не залежить від сонячного світла, оскільки використовує ядерний генератор. Цей марсохід пропрацював протягом всієї бурі на Марсі минулого року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

На Харківщині в результаті ворожих обстрілів пошкоджено ліцей, селищну раду, житлові будинки, інформації про постраждалих немає

Росіяни вночі обстріляли дві громади Сумської області, зафіксовано 14 вибухів

Асоціації АПК заявляють про підтримку міністра і просять ВАКС врахувати цей факт у слуханні про його арешт і заставу

Унаслідок обстрілів у Херсонській області троє людей отримали поранення

Зранку на Черкащині ППО знищила "швидкісну повітряну ціль", пошкоджено об'єкт критичної інфраструктури, постраждали шестеро людей

У результаті нічних обстрілів у Нікопольському районі пошкоджено газогін, приватні будинки та лінії електропередачі

ЗС України за добу ліквідували 1040 окупантів

За добу окупанти 256 разів обстріляли Запорізьку область, є руйнування

У Середземному морі перебувають два ворожі ракетоносці із залпом до 12 ракет

Ворог обстріляв із артилерії Куцурубську громаду Миколаївської області

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА