17:53 22.01.2019

Суд завершив підготовку за позовом до Порошенка через звернення до патріарха Варфоломія про томос, засідання відбудеться 27 лютого

2 хв читати
Суд завершив підготовку за позовом до Порошенка через звернення до патріарха Варфоломія про томос, засідання відбудеться 27 лютого

Окружний адміністративний суд Києва завершив підготовку в проваджені за позовом громадської організації "Неурядова організація верховенство права" до президента України щодо звернення до Вселенського патріарха Варфоломія про надання автокефалії Православній церкві в Україні.

Як повідомляє прес-служба суду, 22 січня відбулося підготовче засідання Окружного адмінсуду Києва за позовом ГО "Неурядова організація верховенство права" до президента України щодо встановлення відсутності компетенції (повноважень) глави держави втручатися в діяльність церкви та релігійних організацій, зокрема, шляхом підписання та направлення звернення до Вселенського патріарха Варфоломія щодо надання томосу про автокефалію Православної церкви в Україні, яке в подальшому відповідною постановою підтримала Верховна Рада.

Суд завершив підготовче провадження у справі та призначив його до розгляду по суті на 27 лютого 2019 року.

У прес-службі уточнили, що справу буде розглянуто у формі загального позовного провадження, що передбачає проходження всіх стадій судового процесу: подання позову, вирішення питання про відкриття провадження у справі, підготовче провадження, розгляд справи по суті та ухвалення судом рішення по суті справи.

Як повідомлялося, на початку жовтня Окружний адмінсуд Києва взяв до розгляду позов до президента України щодо звернення до Вселенського патріарха Варфоломія про надання автокефалії Православній церкві в Україні, що надійшов від громадської організації "Неурядова організація верховенство права".

7 квітня 2018 року президент України Петро Порошенко заявив про свій намір звернутися до архієпископа Константинополя, Вселенського патріарха Варфоломія із закликом видати томос про єдину помісну православну церкву в Україні, й закликав Верховну Раду в найкоротші терміни підтримати його ініціативу. 19 квітня народні депутати підтримали звернення президента до Вселенського патріарха про надання томосу про автокефалію.

Священний синод Вселенського патріархату в Константинополі прийняв до розгляду звернення президента України та вирішив розпочати процедуру, необхідну для надання автокефалії УПЦ.

П.Порошенко впевнений, що отримання Україною томосу про автокефалію завершить утвердження її незалежності та самостійності.

15 грудня в Києві відбувся Об'єднавчий собор, на якому було створено Православну церкву України, очолив її митрополит Київський і всієї України Епіфаній (Думенко). 5 січня 2019 року Вселенський патріарх Варфоломій підписав томос про автокефалію ПЦУ, 6 січня вручив документ митрополиту Епіфанію.

Інтронізацію глави ПЦУ призначено на 3 лютого.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Трамп повідомив про "майже" завершення паузи в передачі розвідінформації Україні - ЗМІ

Кабмін затвердив порядок надання субвенції на придбання житла для 1,6 тис. ветеранів та їхніх сімей у 2025р.

Через непідтвердження мети поїздки митцям і медійникам може бути відмовлено в перетині держкордону - прикордонслужба

Україна в Джидді може запропонувати часткове припинення вогню з РФ у повітрі і на морі - FT

Дві людини загинули, трьох поранено за минулу добу в Донецькій області

США окремо зустрінуться в Саудівській Аравії з делегаціями України та РФ – ЗМІ

Заброньованим медійникам листи сприяння не потрібні, вони продовжують виїжджати за кордон за наказами на відрядження - Мінкультури

Через нічну атаку ворожих БпЛА на агропідприємстві на Харківщині виникла пожежа

Ворог атакував з БпЛА три райони Київщини, є пошкодження – ОВА

Окупанти вночі та вранці 23 рази обстріляли Сумщину

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА