США, ФРН, Канада і Франція підтримують висновки Британії про причетність влади РФ до інциденту в Солсбері
Сполучені Штати Америки, Німеччина, Канада і Франція висловили підтримку висновків Великої Британії щодо причетності влади Росії до нападу на екс-співробітника ГРУ Сергія Скрипаля та його дочки Юлії в Солсбері, йдеться в спільній заяві лідерів цих країн.
"Ми, лідери Франції, Німеччини, Сполучених Штатів, Канади та Великої Британії знову нагадуємо про наше обурення через застосування речовини нервово-паралітичної дії під назвою «Новічок» в Солсбері 4 березня", - йдеться в заяві, опублікованій на сайті британського МЗС.
"Ми повністю довіряємо британським висновкам щодо того, що двоє підозрюваних були офіцерами з російської військової розвідслужби, відомої як ГРУ, і що ця операція була майже безумовно схвалена на високому рівні в керівництві (Росії - ІФ)", - йдеться в спільній заяві лідерів чотирьох країн.
У ній наголошується, що лідери цих країн "вітають прогрес, досягнутий під час розслідування отруєння Сергія і Юлії Скрипалів, і беруть до уваги висунуті напередодні на адресу двох підозрюваних обвинувачення в спробі вбивства".
"Ми високо оцінюємо роботу британської поліції і всіх, хто займається цим розслідуванням", - вказується в заяві.
Також автори документа висловили готовність протидіяти "ворожій діяльності" іноземних розвідслужб на територіях своїх країн.
"Ми вже виконали спільні дії з метою порушення діяльності ГРУ за допомогою найбільшого колективного вислання співробітників розвідки, які працювали під прикриттям", - наголошується в ньому.
"Вчорашня заява зміцнює наш намір продовжувати спільно перешкоджати ворожій діяльності іноземних розвідувальних мереж на наших землях, підтримувати заборону на хімічну зброю, захищати наших громадян і захищатися від будь-яких форм зловмисної діяльності держав, спрямованої проти нас і нашого суспільства", - заявляють лідери Британії, США, Канади, Франції та Німеччини.
Вони підкреслюють, що їх країни взяли до відома дані досліджень, проведених Великою Британією і незалежно підтверджених ОЗХЗ, про те, що Дон Стерджес і Чарльз Роулі, інцидент з отруєнням яких стався в кінці червня, зазнали впливу тієї ж нервово-паралітичної речовини, що і Скрипалі.
"Ми закликаємо Росію повністю розкрити інформацію щодо програми «Новічок» для ОЗХЗ", - йдеться в заяві.
Напередодні британська поліція назвала імена двох росіян - Олександра Петрова і Руслана Боширова, які обвинувачуються в змові з метою вбивства екс-полковника ГРУ Сергія Скрипаля та його дочки Юлії в Солсбері. На думку британських слідчих, ці імена є псевдонімами.
Виступаючи минулої середи в парламенті, прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей заявила, що розслідування отруєння Скрипалів вказало на те, що люди, на яких лежить відповідальність за злочин, є "співробітниками російської військової розвідки, також відомої як ГРУ".
Колишній співробітник ГРУ С.Скрипаль і його дочка Юлія були виявлені в важкому стані в Солсбері на початку березня. 12 березня прем'єр Т.Мей заявила в парламенті, що вони були отруєні нервовопаралітичною речовиною «Новічок» (А-234), розробленою в Росії.
У Москві відкинули ці обвинувачення, зазначивши, що всю хімічну зброю РФ знищила під контролем Організації із заборони хімічної зброї.