11:01 29.03.2018

В’ятрович критикує ідею переведення української мови на латинку

2 хв читати
В’ятрович критикує ідею переведення української мови на латинку

Відмова від кириличного алфавіту в українській мові може призвести до популяризації російської мови в Україні, вважає директор Українського інституту національної пам'яті (УІНП) Володимир В’ятрович.

За його словами, головним аргументом прибічників переходу на латинку є те, що це нібито "відгородить нас від Росії і наблизить до Європи". "Проте насправді зміна письма може відіграти протилежну роль - посилення русифікації. Останні роки дедалі більше російськомовних громадян переходять на українську. Запровадження латинки створить додатковий бар'єр і зупинить багатьох із них. Більше того, така зміна може спровокувати рух в протилежному напрямку - звична кирилична російська для багатьох (особливо старших людей) буде простішою у використанні, ніж незнайома латинська українська", - написав В.В’ятрович на своїй сторінці в соцмережі Facebook у четвер.

Він також зазначає, що варіант плавного переходу з паралельним використанням кирилиці та латинки означатиме "фактичну тримовність в країні - дві українські та російська (мови - ІФ). Тож просто отримаємо ще одну лінію розрізнення, яка ніяк не допоможе спільному руху до Європи", - заявляє директор УІНП.

Крім того, він зазначає, що найуспішнішим прикладом переходу на латинку є Туреччина, яка на той час була авторитарною державою, і тому такого ж успіху можна очікувати й у Казахстані, проте не в Україні, "адже ми будуємо демократичну систему".

"Кирилиця - це фундаментальний елемент нашої тисячолітньої культури та ідентичності. Відмова від неї зробить нас слабшими, бо розчинить нашу унікальність", - резюмував В.В’ятрович.

Як повідомлялося, 26 березня міністр закордонних справ України Павло Клімкін відгукнувся на ініціативу, озвучену польським істориком і журналістом Земовітом Щереком, і запропонував подискутувати на предмет можливого введення в Україні латиниці паралельно з кирилицею.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

США та Україна наближаються до угоди про корисні копалини, вона не передбачає воєнні зобов’язання США

Трамп: ми з Макроном погоджуємось, що Європа повинна взяти на себе центральну роль у забезпеченні довгострокової безпеки України

Трамп: ми повинні мати угоду з Україною щодо критично важливих мінералів, я думаю, ми досягли значного прогресу

Київ вітає ухвалення резолюції ГА ООН "Просування всеохоплюючого, справедливого та сталого миру в Україні"

Раді знову пропонують прийняти заяву про підтримку демократії, яку можуть розглянути на засіданні у вівторок

Щоб отримати результати від нового процесу переговорів про мир, Україна повинна бути включена в цей процес - Ердоган

Зеленський подякував за ухвалений 16-й пакет санкцій проти РФ та обговорив розвиток ОПК з Фон дер Ляєн та Коштою

Сибіга: У санкційній політиці настав час переходити від заморожування до конфіскації

Зеленський на зустрічі з лідерами Північно-балтійської вісімки: обговорили ще більше масштабування безпекової співпраці

Макрон: Україна має отримати компенсацію, але її має заплатити Росія

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА