Інтерфакс-Україна
15:26 02.02.2018

Україна заморожує $144 млн на іноземних рахунках у справі про "вишки Бойка"

2 хв читати
Україна заморожує $144 млн на іноземних рахунках у справі про "вишки Бойка"

 Україна заморожує $144 млн на іноземних рахунках у рамках розслідування справи про зловживання під час закупівлі двох морських бурових установок ДАТ "Чорноморнафтогаз" у 2011-2012 роках, повідомив генеральний прокурор України Юрій Луценко.

"Ми отримали інформацію і через міжнародну систему фінансового моніторингу здійснюємо замороження й аналіз руху коштів на рахунках, на які надійшли крадені кошти в загальній сумі близько $144 млн. Аналіз руху цих коштів може вивести нас на інші підозри. Теоретично, і на інші подання до Верховної Ради (окрім подання щодо Євгена Бакуліна - ІФ), якщо буде надано докази, що кошти надходили з цих рахунків на рахунки інших посадових осіб", - сказав він на брифінгу в Києві в п'ятницю.

За свідченнями, отриманими ГПУ, частина вкрадених під час операції з буровими коштів була розподілена таким чином: $95 млн перераховано на рахунки, підконтрольні Віктору Януковичу та Сергію Арбузову (на той час глава НБУ - ІФ), $25 млн - на рахунки, що належать Світлані Бакуліній (дочці Є.Бакуліна, який на той час керував "Нафтогазом"), $15 млн - перераховані на рахунки власника латвійської компанії Rigas Kugu Buvetava Василя Мельника.

Крім того, за даними Ю.Луценка, Євген Корнійчук (на той час заступник голови "Нафтогазу") отримав готівкою $2 млн, Валерій Ясюк (який очолював "Чорноморнафтогаз") - $3 млн, Наталія Ігнатченко (голова наглядової ради Вернум Банку) - $4 млн, начальник управління комерції "Чорноморнафтогазу" - $0,1 млн.

"Також заступнику голови "Чорноморнафтогазу" Олександру Кацубі обіцяли після заволодіння коштами під час купівлі другої бурової установки передати $1-2 млн для купівлі будинку в Обухівському районі Київської області. Проте з огляду на описані події в ЗМІ (скандал із "вишками Бойка" - ІФ) йому було відмовлено у видачі готівки, що, до речі, посприяло підписанню угоди із слідством минулого року", - додав генпрокурор.

Як повідомив Ю.Луценко, загалом вартість закупівлі двох бурових установок спочатку була завищена на $409 млн - до $798 млн. Проте через скандал, що розгорівся, частину коштів було спрямовано на доукомплектування бурових з тим, щоб створити видимість обґрунтованості їхньої ціни.

"Фактично вдалося привласнити, як про це свідчать матеріали слідства та висновки експертизи, $144 млн", - резюмував генпрокурор.

Як повідомлялося, в 2011-2012 роках "Чорноморнафтогаз" придбав дві СПБУ п'ятого покоління ("Петро Годованець" і "Незалежність", вироблені в Сінгапурі компанією Keppel FELS). Під час окупації Криму Росія захопила ці СПБУ.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Міноборони закупить 200 тисяч комплектів обігріву для військових

Україна ініціювала екстрене засідання ОБСЄ після удару РФ по Кривому Рогу

"Зелене" відновлення стане однією з ключових тем на Конференції з відновлення України у липні 2025р – посол Італії

Росіяни обстріляли Костянтинівку, одна людина загинула – Донецька ОВА

Харків’янин отримав 7 років ув'язнення за передачу представнику РФ інформації про місця дислокації Сил оборони

Уряд має затвердити стратегію реформування екологічного контролю вже найближчими тижнями – глава Міндовкілля

Держспецзв'язку попередила про кібершпигунство проти розробників інновацій у військовій сфері

Українські осередки розвитку військових інновацій від початку лютого атакуються програмами-викрадачами - Держспецзв'язку

Для ЗСУ кодифікували нового наземного робота з кулеметом

У "Києві Цифровому" проходить опитування про міські водойми

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА