20:53 07.01.2018

Адвокат екс-президента Ірану спростував дані про його арешт

2 хв читати
Адвокат екс-президента Ірану спростував дані про його арешт

Адвокат екс-глави Ірану Махмуда Ахмадінежада заявив, що інформація про арешт його підопічного не відповідає дійсності. Раніше про це з посиланням на "надійні джерела" в Тегерані повідомляла газета al-Quds al-Arabi

Інформація про арешт колишнього президента Ірану Махмуда Ахмадінежада в Ширазі не відповідає дійсності. Про це журналістам, як пише портал Erm News, розповів адвокат Ахмадінежада. Його ім'я видання не уточнює. Також не розкриває воно і подробиць про місце знаходження іранського політика.

Раніше, 7 січня, про арешт Ахмадінежада в Ширазі з посиланням на кілька "надійних джерел" в Тегерані повідомила газета al-Quds al-Arabi, яка базується у Великій Британії. Екс-глава Ірану, за даними співрозмовників видання, був затриманий напередодні за підтримку протестів, які почалися в Ірані в кінці грудня минулого року.

Приводом для цього, як стверджували джерела газети, став виступ Ахмадінежада 4 січня перед демонстрантами в місті Бушир. Під час нього колишній президент Ірану заявив, що, на його думку, "деякі нинішні (іранські) чиновники живуть далеко від проблем (звичайних) людей, нічого не знають про реальний стан справ суспільства". "Іран сьогодні страждає від безгосподарності, а не через відсутність економічних ресурсів", - також відзначав Ахмадінежад, підкреслюючи, що "члени уряду (нинішнього президента республіки) Хасана Роухані вважають, що їм належить абсолютна влада, а (звичайні) люди - всього лише неосвічене суспільство, яке нічого не розуміє".

Ці слова влада Тегерана, як відзначала al-Quds al-Arabi, визнала "розпалюванням заворушень". Ахмадінежада, за інформацією співрозмовників газети, вони сподівалися посадити під домашній арешт.

Масові протести по всьому Ірану почалися 28 грудня минулого року. Учасники акцій виступали проти зростання цін, безробіття і корупції. Однак гасла протестувальників були не тільки економічними і політичними, а й антиклерикальними. Так, на деяких демонстраціях мітингуючі вимагали відставки з поста верховного лідера країни Алі Хаменеї, якого учасники протесту також називали "диктатором". Окрім того, деякі учасники акцій виступали за зміну державного ладу, вимагаючи повернення в країну спадкоємця шаха, поваленого під час революції 1979 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Українська авіація завдала ударів по 12 районах зосередження противника

Росіяни за добу завдали одного ракетного і 29 авіаційних ударів по території України

На лінії фронту за добу зафіксовано 96 бойових зіткнень

Зеленський подякував Норвегії за рішення збільшити підтримку України на $600 млн

У центрах рекрутингу української армії повістки не вручатимуть - Міноборони

На Дніпропетровщині внаслідок ворожих обстрілів пошкоджені три кафе, шість приватних будинків - голова ОВА

"Ліси України" навесні 2024р. виконали план посадки лісів на 102%

ВР пропонують зрівняти у правах жінок і чоловіків, які мають дітей до 18 років, на звільнення з військової служби під час війни - законопроєкт

Шмигаль про розблокування вантажопотоку на українсько-польському кордоні: сподіваємося, ми перегорнули цю сторінку у відносинах із Польщею

Керівника угруповання з переправлення ухилянтів за кордон екстрадовано з Болгарії

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА