Інтерфакс-Україна
17:24 17.08.2017

Бійці та родичі загиблих в Іловайському котлі обвинувачують у бездіяльності українське командування

3 хв читати
Бійці та родичі загиблих в Іловайському котлі обвинувачують у бездіяльності українське командування

Учасники АТО та родичі загиблих в Іловайському котлі в 2014 році не згодні з висновками Головної військової прокуратури Генпрокуратури України про винуватість у трагедії виключно Росії й обвинувачують українське командування у бездіяльності.

На прес-конференції в четвер в Києві учасник АТО, учасник бойових дій в Іловайську (батальйон "Донбас") Олександр Дейнега сказав, що обурений висновками прокуратури.

"У 2014 році обвинувачення з їхнього боку стосувалися командування, потім - добровольців, цього року вони заявили, що в усьому винна Росія. Якщо ви знали про заходження російських військ, а наше угруповання перебувало в оточенні в три кільця, невже не можна було дати нам наказ про вихід з Іловайська?", - дивується він.

О.Дейнега розповів, що батальйон "Донбас" зайшов до міста 18 серпня, "тримав" частину міста два тижні.

"У нас були чіткі вказівки - зачищаєте місто, потім туди заходить українська армія, виставляє блокпости. Але за весь період допомоги не було, ми доповідали, що по нас працює артилерія, і це не сепаратисти, а регулярні російські війська. Командування на це уваги не звертало і нічого не робило", - зазначив він.

О.Дейнега розповів, що останнім наказом була вказівка на відхід так званим зеленим коридором, без відкривання вогню, хоча противник вів по них щільний вогонь.

"Невже в цьому всьому винна лише Росія? Бездіяльність наших генералів має бути покарана", - наголосив він.

У свою чергу мати загиблого в Іловайську учасника АТО Наталія Харченко також повідомила, що не згодна з висновками Генпрокуратури.

"Вони брешуть, і замість того, щоб усе розслідувати, вони займаються виправданням. Хто дав наказ на заходження до Іловайська батальйону "Донбас" зі стрілецькою зброєю? Чому не дали вчасно наказ на відхід? Чому їм не вийшли назустріч і не підтримали?" - сказала вона.

Як повідомлялося, 14 серпня 2017 року Головна військова прокуратура передала в офіс прокурора Міжнародного кримінального суду інформацію про зібрані докази скоєння військових злочинів підрозділами Збройних сил Російської Федерації, зокрема вбивства українських військових у районі м. Іловайська Донецької області в 2014 році, для вирішення питання про відкриття кримінального провадження.

"Згідно з висновками експертів і комплексу інших отриманих доказів, єдиним чинником, який перебуває в безпосередньому причинно-наслідковому зв'язку з Іловайською трагедією, є військова агресія Збройних сил Російської Федерації у вигляді прямого вторгнення на територію України та подальше здійснення військовими країни-агресора військових злочинів", - повідомляла прокуратура.

Наприкінці серпня 2014 року поблизу Іловайська (Донецька обл.) противник оточив добровольчі батальйони, підрозділи МВС і ЗСУ, що призвело до значних втрат в особовому складі, а також до захоплення в полон українських силовиків.

За офіційними даними української сторони, поблизу Іловайська в серпні 2014 року загинули 366 українських військовослужбовців, ще 429 дістали поранень.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

У Херсоні від артобстрілу окупантів пошкоджено лікарню та багатоповерхівки, є постраждалий

Ветеран Нацгвардії, Герой України Фінашин: Не можу сказати, що якась країна виграла "ветеранку"

Аварійно-рятувальні роботи на місці влучання ворожого дрона у житловий будинок в Харкові завершені

США чекатимуть від РФ дій в напрямку миру лише кілька тижнів, Конгрес вже готує законопроєкт про підвищення санкцій – Рубіо

Радник глави МВС Фінашин: Призначаємо помічників облуправлінь поліції, які займатимуться ветеранською політикою на місцях

ВАКС оголосив вирок у справі нардепа, що отримував незаконні компенсації за винайм житла у Києві

Експосол Японії в Україні Мацуда Кунінорі увійшов до консультативної ради ДТЕК

СБУ повідомила про заочну підозру двом адміралам та полковнику РФ, відповідальним за ракетний удар по центру Одеси

Колишньому комбату Лапіну, який брав участь в обороні Харківщини, змінено запобіжний захід

У Гамбурзькій мистецькій галереї відкрили український аудіогід

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА