14:03 16.08.2017

Коментарі про наявність у "чорній бухгалтерії" ПР імені Манафорта надавалися виключно на запити ЗМІ

3 хв читати
Коментарі про наявність у "чорній бухгалтерії" ПР імені Манафорта надавалися виключно на запити ЗМІ

У Національному антикорупційному бюро України (НАБУ) нагадують, що надавали коментарі про наявність у списках "чорної бухгалтерії" Партії регіонів імені екс-радника колишнього президента України Віктора Януковича, керівника передвиборного штабу кандидата в президенти США Дональда Трампа Пола Манафорта виключно у відповідь на відповідні запити ЗМІ.

"НАБУ і САП неодноразово заявляли, що ніяке розслідування стосовно Пола Манафорта не здійснювалося. Ми наголошуємо, що він - не підслідна нам особа. Усі коментарі про наявність імені Пола Манафорта у списках так званої чорної бухгалтерії Партії регіонів надавалися виключно у відповідь на запити ЗМІ та з метою запобігти маніпуляціям", - повідомили в середу в прес-службі НАБУ.

При цьому 16 серпня в прес-службі Генпрокуратури України зазначили, що розслідують у рамках відкритого кримінального провадження розголошення НАБУ матеріалів справи про "амбарну книгу" Партії регіонів", але ні про яке втручання Бюро у вибори президента США не йдеться.

Як повідомлялося, 15 серпня 2017 року інтернет-видання "Обозреватель", посилаючись на наявний у редакції документ, оприлюднило новину із заголовком "ГПУ відкрила провадження щодо втручання НАБУ у вибори президента США: документ". За даними видання, кримінальне провадження №42017000000002470 відкрито за ч. 2 ст. 387 Кримінального кодексу України (розголошення даних досудового розслідування або дізнання) "про втручання окремих посадових осіб Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) у вибори президента США в 2016 році".

При цьому в оприлюдненій фотокопії частини документа наведено фабулу відкритого 2 серпня провадження: "Згідно зі зверненням народного депутата України Деркача А.Л. (позафракційного нардепа Андрія Деркача - ІФ) службові особи правоохоронних органів України вчинили розголошення даних досудового розслідування шляхом оприлюднення в засобах масової інформації фрагментів записів, зроблених на аркушах в "амбарній книзі" Партії регіонів на ім'я глави передвиборчого штабу Дональда Трампа Пола Манафорта. Вказані дані ганьблять людину, принижують її честь і гідність, створюючи в суспільстві враження незаконного втручання у вибори президента Сполучених Штатів Америки".

Пізніше на своїй сторінці у Facebook А.Деркач підтвердив оприлюднену в ЗМІ інформацію і пояснив причини, з яких направив до Генпрокуратури України своє звернення. "Я вважаю, що своїми необдуманими діями НАБУ завдало серйозної шкоди українсько-американським відносинам. Україна постала в очах США як ненадійний партнер. Двосторонні контакти на найвищому рівні на деякий час були повністю заблоковані, а фінансову допомогу суттєво скорочено. Попередньо обсяг допомоги США Україні в 2018 році мав становити $570 млн. Новий проект бюджету передбачає скорочення допомоги до 177 млн - на 69%. І це лише один із наслідків "активності" НАБУ", - написав парламентар.

На його думку, такий деструктивний вплив на українсько-американські відносини може в подальшому позначитися на національній безпеці України. "Лише прозоре і ретельне розслідування фактів незаконного втручання українських посадових осіб у виборчу кампанію США може відновити довіру стратегічного партнера до України", - висловив переконання А.Деркач. Він оприлюднив фотокопію свого депутатського звернення, а також відповіді Генпрокуратури України на нього.

У травні 2016 року колишній перший заступник глави СБУ Віктор Трепак передав НАБУ документи "чорної бухгалтерії" ПР. Ці документи, за його словами, підтверджують незаконні виплати Партією регіонів готівки українським чиновникам і політикам, а також П.Манафорту, який став пізніше керівником виборчої кампанії Д.Трампа.

Пізніше в The New York Times вийшла стаття про роботу П.Манафорта в Україні, після чого він подав у відставку з посади керівника кампанії Д.Трампа.

Наприкінці червня 2017 року НАБУ заявило, що вони і Спеціалізована антикорупційна прокуратура не уповноважені розслідувати діяльність П.Манафорта як політичного консультанта Партії регіонів.

25 липня 2017 року з'явився твіт Д.Трампа про вибори 2016 року: "Спроби України саботувати кампанію Трампа "потихеньку працювали, щоб просунути Клінтон". Де ж розслідування генерального прокурора?".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Жовква обговорив із гендиректором Європейського бюро МЗС Японії підготовку до другого Саміту миру

Німеччина запроваджує тимчасовий контроль на всіх кордонах із 16 вересня

США і МАГАТЕ домовилися про розширену допомогу Україні у сфері ядерної безпеки - глава агентства

Зеленський призначив в.о. голови Закарпатської ОДА - указ

Росіяни обстрілювали з артилерії Нікопольський район, пошкоджено 12 житлових будинків - ОВА

Глава РПЦ є центральною фігурою в поширенні церковного мілітаризму в РФ - звіт ЦПД

Українські підрозділи відновлюють свої позиції в Донецькій області - Зеленський

Зеленський: Від якості логістики та виконання обіцянок партнерами прямо залежить хід війни

Саміт Кримської платформи відбудеться 11 вересня - Зеленський

Офіс генпрокурора звернувся до кількох країн із запитом про затримання і видачу нардепа Дмитрука

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА