Інтерфакс-Україна
18:47 09.11.2016

Глава НБУ припускає зрив отримання до кінця року 4-го транша МВФ за затягування парламентом реформ

2 хв читати
Глава НБУ припускає зрив отримання до кінця року 4-го транша МВФ за затягування парламентом реформ

Голова Національного банку України (НБУ) Валерія Гонтарева допускає зрив отримання Україною до кінця року четвертого кредитного транша Міжнародного валютного фонду (МВФ) в рамках програми EFF через зволікання Верховної Ради з реалізацією реформ.

"Україна ризикує не дочекатися транша МВФ на $1,3 млрд через гальмування реформ в парламенті. Перешкодою для позитивного рішення Фонду, зокрема, може стати зволікання з прийняттям збалансованого бюджету, реформуванням пенсійної системи та проведенням земельної реформи", - сказала вона в інтерв'ю агентству Reuters, текст якого оприлюднений на веб-сайті центробанку.

За словами В. Гонтаревої, виникнення такої ситуації (неотримання чергового транша – ІФ) вже в наступному році може поставити під загрозу досягнуту в Україні економічну та фінансову стабільність.

"Я б не хотіла, щоб ми плекали ілюзії, ніби зможемо обійтися без міжнародної допомоги. Якщо ми не отримуємо наступний транш, то у нас резерви... починають танути на очах. І те, чим ми займалися останні 2,5 року, коли ми стабілізували ситуацію, ростили наші резерви, забезпечувала макроекономічну стабільність, - все це на наших очах починає випаровуватися", - пояснила глава НБУ.

В. Гонтарева також повідомила, що центробанк успішно виконує взяті на себе зобов'язання перед МВФ. "За останні два з половиною роки НБУ закрив понад 80 непрозорих або втратили платоспроможність банків і поставив перед найбільшими гравцями ринку завдання поступово збільшити капітали і знизити кредити пов'язаним особам. До кінця вересня 18 найбільших банків мали підвищити показник достатності капіталу до 5% і скоротити кредити пов'язаним особам на 20% порівняно з початком року. Більшість банків виконав ці вимоги", - сказала вона.

При цьому В. Гонтарева не уточнила, чи виконує зазначені вимоги ПриватБанк (Дніпро). "ПриватБанк великий, тому там зараз триває верифікація цих умов", - сказала вона, додавши, що "все під контролем".

Загалом, за словами глави центробанку, без проведення реформ і співпраці з МВФ навряд чи можливо забезпечити фінансову та цінову стабільність в Україні, за яку відповідає НБУ.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Шмигаль та глава МЗС Австрії обговорили допомогу Україні, санкції проти РФ та економічну співпрацю між двома країнами

Закон про придбання у Болгарії обладнання для енергоблоків №3,4 ХАЕС з’явився на сайті Ради

Новий канадський прем'єр-міністр Карні приведений до присяги

Центр гуманітарного розмінування змінить принцип проведення розмінування

Стефанішина: рішення щодо членства України в НАТО ухвалюють союзники

Голови МЗС G7 підтримали територіальну цілісність України, попередили РФ про санкції в разі неприпинення вогню, та засудили військову допомогу з боку КНДР, Ірану та КНР

У МВС не виключають, що Ганул був вбитий на замовлення спецслужб РФ

Зеленський закликав всіх, хто може вплинути на Росію, зробити рішучі кроки для тиску на РФ

Прорив ворожої ДРГ зупинили прикордонники разом із Силами оборони на Сумщині

Воїни ССО ліквідували десяток окупантів на Курщині

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА