Інтерфакс-Україна
12:57 26.09.2016

ФГВФО розпочав виплати вкладникам КСГ Банку

3 хв читати
ФГВФО розпочав виплати вкладникам КСГ Банку

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) з 26 вересня розпочав виплати вкладникам ліквідовуваного КСГ Банку.

Як повідомляється на веб-сайті ФГВФО, виплати здійснюватимуться до 7 листопада включно через установи ТАСкомбанку.

Як повідомлялося, Фонд гарантування вкладів із 31 серпня розпочав ліквідацію КСГ Банку.

Процедура ліквідації триватиме два роки - до 30 серпня 2018 року.

Ліквідатором призначено Тетяну Горбатюк на відповідний період.

Національний банк України (НБУ) 30 серпня 2016 року вирішив відкликати банківську ліцензію та ліквідувати ПАТ "КСГ Банк" за систематичні порушення у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, зокрема за здійснення ризикової діяльності у сфері фінансового моніторингу.

НБУ під час останньої перевірки виявив схеми з конвертації безготівкових коштів у готівку, в яких були задіяні юридичні особи, фізичні особи-підприємці та кредитні спілки.

Учасники схем проводили низку транзакцій, метою яких були багатомільйонні перекази на рахунки клієнтів банку-фізосіб та подальше переведення коштів у готівку. При цьому клієнти були неспроможні здійснювати операції в таких обсягах, а в деяких із них паспорти виявилися загубленими або вони не відповідали власнику.

НБУ заявив про намір надати інформацію про фіноперації правоохоронним органам.

За даними Нацбанку, загальна кількість фізичних вкладників-осіб банку становить близько 1,2 тис., з яких близько 95% отримають вклади в повному обсязі.

КСГ Банк працює на ринку України з 1993 року, його активи на кінець першого кварталу 2016 року становили 445 млн грн, і за цим показником він займав 79-те місце серед 109 діючих українських банків, зокрема кредитний портфель - 379,3 млн грн (67-ме місце).

Основними акціонерами банку є Сергій та Ксенія Касьянови (по 33,46%) та Олександр Шепелев.

У ЗМІ повідомлялося, що в 2012 році стосовно екс-нардепа О.Шепелева було порушено справу за обвинуваченням у причетності до розкрадання коштів Родовід Банку (Київ) на суму понад 220 млн грн, а також в участі в організації розкрадання держкоштів рефінансування Нацбанку на 315,3 млн грн.

Оголошеного в міжнародний розшук О.Шепелева було затримано на території Угорщини на початку липня 2013 року. У серпні того ж року він та його дружина Галина попросили притулку в цій країні, проте їм було відмовлено.

У ніч на 6 липня 2014 року О.Шепелев утік разом із конвоїром із лікарні швидкої допомоги в Києві, де проходив лікування після екстрадиції та перебував під вартою.

Окрім причетності до банкрутства Родовід Банку, О.Шепелева звинувачують у двох вбивствах (банкіра Сергія Кириченка в 2003 році та полковника МВС Романа Єрохіна в 2006-му) та одному замаху на вбивство банкіра Сергія Дядечка в 2012 році. За трьома кримінальними провадженнями екс-народному депутату винесено запобіжний захід у вигляді взяття під варту. 20 березня 2015 року його затримано в Росії.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Паліса: кожна бригада на лінії зіткнення щомісяця отримуватиме визначену кількість мобілізованих

Зеленський анонсував новий порядок розподілу особового складу між бойовими бригадами

Зеленський вивів Єрмака зі складу РНБО та Ставки Верховного головнокомандувача

Питання керівника "Оператора ГТС України" вирішуватиме оновлена наглядова рада – Мінекономіки

Молдова денонсувала угоду з РФ про культурні центри

Трамп отримав "Премію миру" та медаль FIFA

Представники Херсонської ОВА та МВС обговорили ліквідацію наслідків російських ударів по Херсонській ТЕЦ

Малюк доповів Зеленському про результати СБУ в протидії російським окупантам

В Україну за посередництвом Меланії Трамп вдалося повернути 7 дітей з ТОТ – омбудсмен

На НВМК висадили частину майбутньої Алеї дубів на честь полеглих воїнів - Мінветеранів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА