Інтерфакс-Україна
17:22 31.08.2016

НБУ пояснює зниження гривні загостренням ситуації в Криму й АТО, а також сезонним зростанням попиту на валюту

2 хв читати
НБУ пояснює зниження гривні загостренням ситуації в Криму й АТО, а також сезонним зростанням попиту на валюту

Національний банк України (НБУ) пояснює підвищену волатильність гривні на міжбанківському ринку сезонним зростанням попиту на іноземну валюту, корекцією цін на зернові та загостренням ситуації в Криму і на сході країни, повідомляється в поширеному в середу прес-службою НБУ коментарі.

Як зазначено в повідомленні, поряд з вищевказаними чинниками спостерігається тимчасове зростання купівлі валюти українськими компаніями для сплати за зобов'язаннями в іноземній валюті в кінці місяця.

НБУ не прогнозує в найближчі місяці надмірної волатильності гривні, яка була б несумісна з досягненням інфляційних завдань у поточному та наступних роках (12%+/- 3 п. п. і 8% +/- 2 п. п. відповідно).

За оцінкою НБУ, такий прогноз заснований на зростанні цін на сталь і залізну руду в останні тижні, очікуване зростання надходжень експортної виручки від нового врожаю восени і очікуване відновлення програми з Міжнародним валютним фондом (МВФ).

НБУ наголосив, що продовжує відстежувати ситуацію на валютному ринку, оскільки курс гривні істотно впливає на інфляцію.

"Завдяки нарощуванню міжнародних резервів протягом останніх п'яти місяців до рівня понад $14 млрд НБУ має всі можливості не допустити надмірних коливань обмінного курсу, зумовлених не фундаментальними, а тимчасовими факторами", - резюмував центробанк.

Як повідомлялося, НБУ на аукціоні в середу продав весь заявлений обсяг $30 млн, що становило 53,7% попиту, за курсом до 26,2 грн/$1. Востаннє НБУ проводив аукціон з продажу 29 березня, на якому продав банкам $26,2 млн за курсом до 26,55 грн/$1.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

В Покровську під час обстрілу поранені троє дітей

Пєсков підтвердив інформацію про підготовку розмови Путіна й Трампа у вівторок

Укрдержархів планує реалізувати проєкт побудови підземного сховища на 1 тис. кв. м у 2025 р. - Хромов

До центрів рекрутингу звернулося понад 45 тис. осіб

Президент підписав закон про направлення підрозділів ЗСУ до інших держав під час війни

Єврорада схвалила третій платіж Україні на суму майже EUR3,5 млрд в рамках Ukraine Facility

У майбутньому Україна може порушити питання повернення архівних документів, які РФ вивозила за імперських та радянських часів, - Мін'юст

Трамп анулював помилування, які Байден зробив автопідписом

Дронова атака РФ на енергооб'єкти знеструмила низку споживачів у кількох областях – "Укренерго"

Сибіга: Росія повинна відповісти чітким і безумовним «так» на пропозицію щодо тимчасового перемир’я

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА