19:49 30.03.2016

Українські експортери ініціюють переговорний процес із перегляду квот на постачання в ЄС

3 хв читати
Українські експортери ініціюють переговорний процес із перегляду квот на постачання в ЄС

Київ. 30 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Український бізнес спільно з Федерацією роботодавців України (ФРУ) має намір звернутися до Кабінету Міністрів України з вимогою розпочати переговорний процес щодо внесення змін до Угоди про зону вільної торгівлі з Європейським Союзом.

Експортери вважають, що саме Кабінет Міністрів може і повинен бути офіційним парламентером з Єврокомісією у Брюсселі в питаннях змін умов торгівлі України з країнами ЄС. Звернення з висновками та пропозиціями український бізнес готовий передати новому уряду.

"Ми вирішили ініціювати звернення до уряду й розпочати такі переговори, ми вимагатимемо від уряду, щоб це була публічна директива на рівні Кабміну", - заявив генеральний директор ФРУ Руслан Іллічов у Києві в середу.

Так, ФРУ наполягатиме на збільшенні квот для постачання української продукції на ринок країн ЄС. Зокрема, квоти на кукурудзяне борошно можна було би збільшити в 12 разів, на пшеницю - в 2 рази, на виноградний сік - в 9 разів, на цукор - в 15 разів, на томати - в 3 рази, на борошно - в 2 рази, на м'ясо птиці та напівфабрикати з нього - в 6 разів, а квоти на яблучний сік можуть бути скасовані зовсім.

"Йдеться не про те, що ми забираємо частину у європейських виробників, а про те, щоб ЄС під час перегляду квот на імпорт зробив перерозподіл на користь України, якимось країнам скоротити, якимось збільшити. Тобто збільшення доступу українських товарів за рахунок деякого перерозподілу імпорту в ЄС. Якщо в цьому контексті відбуватимуться переговори - європейські партнери готові нас підтримати", - додав Р. Іллічов.

ФРУ виділила чотири принципових для українських експортерів питання, пов'язаних зі зміною умов торгівлі з Євросоюзом: перегляд встановлених Угодою імпортних квот на українські товари, зниження імпортних мит на товари українського машинобудування, зокрема, автомобільної промисловості й електрообладнання; продовження застосування режиму GSP (системи тарифних преференцій ЄС щодо імпорту товарів з найменш розвинених країн); прискорення процедури двостороннього узгодження системи державного ветеринарного та фітосанітарного контролю.

ФРУ зазначає, що в 2015 році експорт з України в ЄС скоротився на 25% в грошовому еквіваленті, втрати валютної виручки за рік перевищили $4 млрд ($17,08 млрд до $13,02 млрд). Більше постачання знизилося в Польщу (- $669 млн) та Угорщину (- $602 млн). Серед країн Євросоюзу експорт зріс у Данію (на $18,1 млн), Мальту (на $10,5 млн), Португалію (на $8,9) і Словенію (на $0,3).

Як повідомлялося, у рамках угоди про асоціацію Україна може без мит постачати в ЄС 36 товарних позицій у рамках затверджених обсягів тарифних квот.

Квоти на постачання для яловичини 12 тис. тонн, молока, йогуртів, кисломолочних продуктів - 8 тис. тонн, сухого молока - 1,5 тис. тонн, вершкового масла - 1,5 тис. тонн, яєчних продуктів - 1,5 тис. тонн, яєць - 3 тис. тонн, свинини - 40 тис. тонн. Обсяг тарифних квот, передбачених автономними торговими преференціями ЄС, щодо пшениці 950 тис. тонн, ячменю - 250 тис. тонн, кукурудзи - 400 тис. тонн, цукру - 20 тис. тонн, меду - 5 тис. тонн, оброблених томатів - 10 тис. тонн, виноградного і яблучного соку - 10 тис. тонн, вівса - 4 тис. тонн, часнику - 500 тонн.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Зеленський про розмову з Макроном: скоординували наші плани та майбутні контакти в різних форматах

Польща невдовзі передасть Україні чергову партію у 5 тисяч Starlink – віце-прем'єр уряду Польщі

Втрати ворога на Покровському напрямку становлять 176 одиниць живої сили - Генштаб

З початку доби Сили оборони відбили 90 ворожих атак - Генштаб

МОЗ домовився з виробниками про зниження цін ще на більш як 100 препаратів

Сухаревський: сто відсотків дронів, які летять по російській території – українського виробництва

Україна можливо підпише угоду щодо видобутку корисних копалин 28 лютого – ЗМІ

Польща проводить переобладнання цивільних аеропортів під воєнні завдання

Стан Папи Франциска стабільний, він продовжує лікування, повідомили у Ватикані

У Румунії повідомляють про 13 тис. українців, які незаконно потрапили в країну у 2024 році

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА