Інтерфакс-Україна
09:43 15.01.2016

Негативне сальдо зовнішньої торгівлі товарами України в листопаді скоротилося до $131,5 млн

2 хв читати
Негативне сальдо зовнішньої торгівлі товарами України в листопаді скоротилося до $131,5 млн

Негативне сальдо зовнішньої торгівлі товарами України в листопаді становило $131,5 млн, що у 2,7 раза краще за показник жовтня-2015 та в 1,5 раза - листопада-2014, тоді як до цього сім місяців сальдо зовнішньої торгівлі товарами було позитивним, повідомив Держстат у четвер.

Згідно з його даними, загалом за січень-листопад 2015 року експорт товарів скоротився порівняно з аналогічним періодом минулого року на 30,9% - до $34,523 млрд, імпорт - на 31,2%, до $34,274 млрд.

Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами за 11 місяців минулого року становило $249,5 млн, тоді як за 11 місяців позаминулого - $94,4 млн.

Держстат уточнює, що в січні-листопаді 2015 року зовнішньоторговельні операції проводилися з партнерами з 214 країн світу.

Основу товарної структури українського експорту становили недорогоцінні метали та вироби з них - 25,4%, продукти рослинного походження - 20,8%, механічні та електричні машини - 10,3%, жири та олії тваринного або рослинного походження - 8,4%, мінеральні продукти - 8,3%, готові харчові продукти - 6,4% та продукція хімічної і пов'язаних із нею галузей промисловості - 5,7%.

На частку мінеральних продуктів припало 32,3% від обсягу вартості імпорту, механічних та електричних машин - 16,1%, продукції хімічної та пов'язаних із нею галузей промисловості - 13,3%, полімерних матеріалів, пластмаси та виробів із них - 7,1%, недорогоцінних металів і виробів із них - 5,4%, засобів наземного транспорту, літальних апаратів, плавучих засобів - 4,5%, готових харчових продуктів - 4,2%.

Обсяг експорту товарів до країн ЄС становив $11,685 млрд, або 33,8% від загального обсягу експорту, і зменшився порівняно з відповідним періодом 2014 року на 26,0%.

Імпорт товарів із країн ЄС становив $14,012 млрд, або 40,9% від загального обсягу, і зменшився проти 11 місяців 2014 року на 26,9%.

Експорт до Росії впав на 53,2% - до $4,385 млрд, а його частка в сумарному експорті - до 12,7%, імпорт - на 41,6%, до $6,96 млрд, а його частка - до 20,3%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

В Покровську під час обстрілу поранені троє дітей

Пєсков підтвердив інформацію про підготовку розмови Путіна й Трампа у вівторок

Укрдержархів планує реалізувати проєкт побудови підземного сховища на 1 тис. кв. м у 2025 р. - Хромов

До центрів рекрутингу звернулося понад 45 тис. осіб

Президент підписав закон про направлення підрозділів ЗСУ до інших держав під час війни

Єврорада схвалила третій платіж Україні на суму майже EUR3,5 млрд в рамках Ukraine Facility

У майбутньому Україна може порушити питання повернення архівних документів, які РФ вивозила за імперських та радянських часів, - Мін'юст

Трамп анулював помилування, які Байден зробив автопідписом

Дронова атака РФ на енергооб'єкти знеструмила низку споживачів у кількох областях – "Укренерго"

Сибіга: Росія повинна відповісти чітким і безумовним «так» на пропозицію щодо тимчасового перемир’я

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА