10:19 15.09.2015

У Молдові помер відомий актор Міхай Волонтір

2 хв читати
У Молдові помер відомий актор Міхай Волонтір

У Молдові в ніч на вівторок пішов з життя народний артист СРСР Міхай Волонтір.

У березні йому виповнився 81 рік.

Останні місяці життя він був у важкому стані в муніципальній лікарні рідного йому міста Белць.

У Міхая Волонтіра було онкологічне захворювання, а також діабет з ускладненням на очі. В останні десять років він майже не бачив. Починаючи з кінця 1990-х років переніс кілька операцій.

Незважаючи на погане самопочуття, актор до минулого року продовжував працювати і грати у виставах. У 2000 році М.Волонтіра визнали одним з видатних акторів ХХ ст. у Молдові.

М.Волонтір зіграв близько 120 головних ролей у театрі, а також знявся в понад 30 фільмах.

Дебют у кіно відбувся 1968 року, коли Міхай Єрмолайович знявся у фільмі "Потрібен вартовий". Потім знімався в картинах "Ця мить", "Десять зим за одне літо", "Крутизна", "Це солодке слово - свобода", "Випадок у квадраті 36-80", "Сліди перевертня", "Вірними залишимося", "Стук у двері".

Широку популярність М.Волонтіру принесла роль Будулая в багатосерійному фільмі "Циган". Фільм мав великий успіх у глядачів, і в 1985 році вийшло продовження - "Повернення Будулая".

1988 року Міхай Волонтір отримав звання Народного артиста СРСР. Один з останніх фільмів за участю М.Волонтіра "Чи я винна", вийшов 1992 року. 2003 року Міхай Волонтір знову з'явився на кіноекрані, знявшись у картині "Чандра". Свою роль у цьому фільмі він зіграв майже сліпим.

Незважаючи на всесоюзну популярність і славу, Міхай Волонтір ніколи не залишав своє місто Белць.

М.Волонтір був депутатом Верховної Ради Молдавської РСР XII скликання, що ухвалила Декларацію про незалежність Молдови 27 серпня 1991 року. Актор - почесний громадянин Кишинева і Белць, нагороджений вищою нагородою країни - "Орденом республіки".

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА