15:34 20.08.2015

Експорт української продукції в Узбекистан скоротився на 40% - посол

2 хв читати
Експорт української продукції в Узбекистан скоротився на 40% - посол

Товарообіг між Узбекистаном і Україною за січень-червень 2015 року істотно скоротився, становивши $125 млн 670 тис., повідомив український посол в Ташкенті Юрій Савченко.

На прес-конференції в четвер посол зазначив, що серед усіх торгових партнерів України за підсумками 2014 р. Узбекистан посідає 42-ге місце, серед країн СНД - сьоме.

За його даними, основними статтями українського експорту в Узбекистан є продукція хімічної промисловості (фармацевтична продукція), машинобудування, агропромислового комплексу. Обсяг експорту становив $75 млн 360 тис. При цьому за вказаний період, порівняно з I півріччям 2014 року український експорт скоротився майже на 40%.

"На сьогодні на товарообігу між нашими країнами позначаються події на Донбасі. Відсотків на 70 зменшення пояснюється тим, що з Донбасу сюди не йде залізна арматура, обладнання для гірничодобувного комплексу і нафтогазової промисловості", - пояснив Ю.Савченко.

Говорячи про імпорт з Узбекистану в Україну, дипломат повідомив, що він склав за півріччя $31 млн 150 тис., що менше ніж за аналогічний період минулого року в межах 7-12%. Основними статтями імпорту в Україну за цей період залишаються продукція хімічної, легкої, металургійної промисловості і агропромислового комплексу.

При цьому сальдо для України за січень-червень 2015 року було позитивним і становило $63 млн 380 тис.

На думку посла, нині можлива активізація в економічних відносинах між двома країнами. Це, за його словами, пов'язано і з тим, що український бізнес шукає заміщення традиційних ринків, які сьогодні зменшилися. Тому склалася ситуація, коли "українські виробники готові продавати свої товари і надавати послуги з мінімальною націнкою".

Ю. Савченко також звернув увагу на те, що бізнес України все більше цікавиться не лише розширенням постачань в Узбекистан, але і створенням в республіці спільних виробництв, що також має дуже хороші перспективи.

Дипломат зазначив, що стримуючим чинником для активізації товарообігу між двома країнами є останнє введення з узбецького боку нового збору на українські товари.

"Ми сподіваємося, що ці питання буде вирішено під час майбутніх консультацій із введення цього імпортного збору",- сказав він.

Ю. Савченко зазначив, що ще одним стимулом для розвитку ділових зв'язків має стати відновлення прямого авіасполучення між Україною і Узбекистаном.

Він повідомив, що керівництво його країни дало доручення авіаційній адміністрації зробити необхідні кроки для негайного відновлення прямого авіасполучення між Україною і Узбекистаном.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Мінкультури підтвердило "Кінокіт" і "Зеонбуд" статус критично важливих

Працівниця будинку культури на Донеччині отримала 15 років тюрми за держзраду

Через ворожий обстріл Білого Колодязя одна людина загинула, ще одна постраждала

ДБР викрило на хабарництві в.о. міського голови та депутата міської ради на Рівненщини

Противник найбільш активний на покровському та курському напрямках

Мінкультури підтвердило понад 30 театрам, операм, циркам, ансамблям, заповідникам і академіям статус критично важливих

Зеленський обговорив з новопризначеним прем'єром Бельгії використання заморожених російських активів

Мінкультури підтвердило каналам "Ми-Україна", "5 канал", "1+1", "Прямий", "Інтер", ICTV, "Новий канал", СТБ, а також УП і NV статус критично важливих

62-га сесія Міжурядової групи експертів зі зміни клімату розпочалася у Ханчжоу - Міндовкілля

Київ привітав зняття ЄС низки санкцій з Сирії та підтвердив готовність надавати продовольство та зерно

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА