Інтерфакс-Україна
10:58 08.06.2015

Полторак: На території Донбасу, підконтрольній бойовикам, перебуває понад 40 тис. бойовиків, у яких на озброєнні понад 550 танків

2 хв читати
Полторак: На території Донбасу, підконтрольній бойовикам, перебуває понад 40 тис. бойовиків, у яких на озброєнні понад 550 танків

На непідконтрольних Україні частинах Донецької та Луганської областей сконцентровано сорокатисячне угруповання бойовиків, на озброєнні в яких понад 500 танків, заявляє міністр оборони України Степан Полторак.

"Спільне угруповання збройних сил Російської Федерації і незаконних збройних формувань на тимчасово окупованих територіях налічує понад 42,5 тис. осіб". - заявив С. Полторак під час засідання Міжпарламентської ради Україна-НАТО, що триває в Києві в понеділок.

За його словами, у бойовиків на озброєнні велика кількість артилерії і бронетехніки, тільки танків, за даними Міноборони України, налічується 556 одиниць.

"Такої кількості озброєнь, ми розуміємо, вистачило б для середньої європейської держави", - сказав міністр.

На думку міністра, найближчим часом основні зусилля бойовиків можуть бути зосереджені "на створенні так званих збройних сил самопроголошених "ДНР" і "ЛНР", здатних самостійно протистояти силам АТО і проводити терористичні акти і наступальні дії; поступове витіснення сил АТО з ключових районів і розширення своїх підконтрольних територій, а також контроль над кордоном з РФ для неконтрольованого переміщення загонів і груп бойовиків, підрозділів регулярних російських військ, озброєння і техніки".

С. Полторак наголосив, що Росія досі є головним організатором і спонсором збройного протистояння на сході України.

"Російська Федерація й далі є головним організатором і спонсором збройного протистояння на сході України. Росія продовжує підтримувати самопроголошені утворення. Тривають приховані постачання зброї, усілякого забезпечення і підготовка незаконних збройних формувань інспекторами і підрозділами Російської Федерації, зокремак на власній території", - зазначив міністр оборони.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

На фронті більше 140 боєзіткнень за добу, найбільше на покровському напрямку - Генштаб

Міжнародна федерація шахів має намір допустити росіян до турнірів із національною символікою

На Одещині після масованих ударів РФ усі служби працюють у цілодобовому режимі

Віткофф заявив про "значний прогрес" на україно-американських перемовинах за участі Зеленського

МВС: До 14 осіб зросло кількість постраждалих у Запоріжжі внаслідок ворожих обстрілів

Українська та американська делегації продовжать переговори щодо України в Берліні у понеділок

Країни ЄС поблизу кордонів РФ планують посилення обороноздатності через загрозу з боку Росії

У Києві до кінця доби та вранці понеділка очікується туман

МЗС України вітає звільнення 123 політв’язнів у Білорусі, серед них - п’ятеро українців

Зеленський подякував Макрону за підтримку України на тлі перемовин щодо завершення війни

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА