Заступника голови кримськотатарського меджлісу Джеляла знову допитували у справі про мітинг у лютому 2014 р.

Першого заступника голови меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла, якого російські силовики відвезли в п'ятницю на допит просто з засідання меджлісу, знову допитували у справі про мітинг біля стін Верховної ради Автономної республіки Крим 26 лютого 2014 року.
"На допиті знову питали про події 26 лютого 2014 р., зокрема, про арештованого нещодавно оператора телеканалу АТР Ескендера Небієва. Моя позиція у цій справі не змінилася, про що я повідомив слідчому. Вважаю, що події 26 лютого мають бути предметом розслідування виключно правоохоронних органів України, оскільки події відбувалися на території України і стосувалися збереження територіальної цілісності України. Вважаю абсолютно безпідставним арешт Ахтема Чийгоза і пред'явлені йому звинувачення", - написав Н.Джелял на своїй сторінці у Facebook.
"Після пари годин спілкування і перегляду відео я благополучно залишив слідчий комітет. До речі повістку мали вручити ще одному моєму колезі, але поки що його побачення зі слідчим не відбулося", - додав М.Джелял.
Першого заступника голови меджлісу 27 березня уже допитували у цій кримінальній справі. Цього ж дня в його будинку в селі Первомайському Сімферопольського району відбувся обшук, під час якого слідчі нічого не вилучили.
Як повідомлялося, 26 лютого 2014 року під кримським парламентом відбувся організований меджлісом кримськотатарського народу масштабний мітинг кримських татар і проукраїнських активістів, які виступали проти закликів проросійських сил до відокремлення Криму від України. У свою чергу їм протистояли прихильники партії "Русское единство" на чолі з нинішнім самопроголошеним головою Криму Сергієм Аксьоновим, які організували свій мітинг біля Верховної Ради автономії. Під час акції між протиборчими силами сталася бійка, проте згодом організаторам обох мітингів вдалося розвести людей.
29 січня 2015 р. в Криму представники Головного слідчого управління слідчого комітету РФ "у Республіці Крим" затримали заступника голови меджлісу Ахтема Чийгоза за підозрою в організації та участі в масових заворушеннях. Згодом російські силовики на півострові у цій кримінальній затримали ще кількох кримських татар.
20 квітня російські силовики затримали оператора першого кримськотатарського телеканалу ATR Ескендера Набієва, якому інкримінується участь у масових заворушеннях під час мітингу біля стін Верховної Ради Автономної Республіки Крим 26 лютого 2014 року. 22 квітня Київський районний суд Сімферополя заарештував Е.Набієва на два місяці.