Інтерфакс-Україна
15:44 29.01.2015

Порошенко закликав учасників тристоронньої контактної групи терміново провести консультації з підписантами Мінських домовленостей

2 хв читати

Президент України Петро Порошенко зустрівся з учасниками тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації на сході України - президентом України в 1994-2005 рр. Леонідом Кучмою, послом РФ в Україні Михайлом Зурабовим та спеціальним представником нинішнього голови ОБСЄ Гайді Тальявіні, повідомляє прес-служба глави Української держави.

"Глава держави закликав учасників тристоронньої контактної групи невідкладно провести консультації з підписантами Мінських домовленостей, практичним результатом яких мають стати рішення про негайне припинення вогню і відведення важких озброєнь від лінії зіткнення, зафіксованої у Мінському меморандумі від 19 вересня 2014 року, фіксація конкретних часових рамок виходу сторін на зазначену лінію; відновлення контролю України на неконтрольованих ділянках українсько-російського державного кордону в Донецькій і Луганській областях та запровадження постійного моніторингу на кордоні з боку ОБСЄ; розблокування питання надання постраждалим районам Донецької та Луганської областей товарів першої необхідності та гуманітарної допомоги, а також істотний прогрес у звільненні заручників та незаконно утримуваних осіб", - йдеться в повідомленні.

5 вересня в Мінську учасники контактної групи Україна-Росія-ЄС під час переговорів за участю представників самопроголошених "ДНР" і "ЛНР" підписали протокол, головним пунктом якого стала домовленість про негайне припинення вогню на сході України.

Мінський меморандум датований 19 вересня 2014 року. Його підписали посол Гайді Тальявіні (ОБСЄ), другий президент України Леонід Кучма, посол РФ в Україні Михайло Зурабов, а також Олександр Захарченко ("ДНР") і Ігор Плотницький ("ЛНР").

Керівники самопроголошених "ДНР" і "ЛНР" після вересня посилали до Мінська для консультацій лише своїх представників.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Відсутність е/е понад 12 годин може свідчити про локальну аварію – ДТЕК

Єврокомісія представила законодавчі ініціативи щодо допомоги Україні EUR90 млрд на 2026-2027рр

Рада призначила Федорова міністром оборони

Федоров: наразі 2 млн українців в розшуку у Міноборони, 200 тис. в СЗЧ

В Україні збережеться снігова та морозна погода

Федоров у разі призначення міністром оборони проведе аудит у МО

Госпіталь ветеранів отримав п’ять генераторів від Фонду Порошенка

Разумков виступає проти позбавлення права на відстрочку всіх чоловіків 25+, які вступають у заклади вищої, передвищої та фахової освіти

В Запорізькій області оголошено обов’язкову евакуацію дітей із п’яти населених пунктів – Мінрозвитку

Тимошенко підтвердила обшуки в офісі "Батьківщини", відкинула "всі абсурдні звинувачення" і заявила про політичне замовлення проти неї

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА