Інтерфакс-Україна
19:55 25.04.2014

Здійснення системної модернізації в Україні повинно мати стратегію - академік Геєць

2 хв читати

Здійснення системної модернізації в Україні повинно спиратися на комплексну стратегію реформ, ставка на політичні методи при реформуванні не дасть належного ефекту та завдасть шкоди економіці, переконаний директор Інституту економіки та прогнозування НАНУ, академік Валерій Геєць.

Під час обговорення в п'ятницю шляхів модернізації України у рамках конгресу "Україна-Росія: діалог", що відбувається в Києві 24-25 квітня, директор Інституту економіки та прогнозування НАНУ констатував: із 2004 року в Україні в економічній політиці переважають політичні цифри.

"На жаль, такий принцип має місце до сьогодні. Водночас вирішувати системні проблеми, що стоять перед державою, виключно політичними методами - велика помилка", - наголосив В.Геєць.

"Наведу лише один приклад: якщо ми у рамках пропонованих реформ переходимо на бюджетний федералізм, це означає, що за винятком чотирьох областей - Чернігівської, Полтавської, Дніпропетровської, Харківської - та міста Києва розмір витрат значно перевищує розмір усіх податкових доходів", - пояснив він.

"Якщо лише спробувати зробити політичне рішення в цій частині, хаос у фінансовій системі згубить усе. А для того, щоб перебудувати податкову систему на абсолютно нові основи знадобиться три-п’ять років, а за ці п’ять років фінансова система буде повністю зруйнована", - сказав він. Академік додав: "Якщо йти цим шляхом, то треба спочатку думати про бюджетний федералізм, а потім час покаже, що нам потрібно".

В.Геєць особливо зазначив, що програма модернізації має враховувати соціально-економічні очікування суспільства. "Простий приклад: було багато критики за EUR160 млрд (розрахунки інституту на приведення економіки України до стандартів ЄС, озвучені восени 2013 року - ІФ). Водночас лише у рамках підписаних Україною директив з ЄС на перетворення у сфері енергетики Україна має витратити на ці перетворення EUR107 млрд, з них населення - EUR70 млрд. За нинішнього настрою населення воно їх не витратить", - сказав він.

Як наголосив експерт, план перетворень повинен мати стратегію, "щоб не обмежитися лише "А" під час реформування".

"Необхідно робити довгострокове соціальне проектування, років на десять. Це одна з тих обов'язкових витрат, яку має бути враховано в програмі реформ. Просто так, завтра - нічого не вийде", - сказав В.Геєць.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Голова Львівської ОВА пропонує обмежити мерство 4 термінами, як у мера Львова Садового

Болгарія не надсилала офіційних заяв щодо продажу Україні обладнання для ХАЕС-3,4 – пресслужба Міненерго

Сили оборони збили вночі 57 ворожих дронів із 97, ще 34 локаційно втрачені - Повітряні сили

Ворог поранив 5 жителів Донеччини 15 квітня - ОВА

Працівник правоохоронного органу влаштував великий сховок із зброєю у середмісті Києва

Рубіо та Віткофф на тижні відвідають Францію для переговорів щодо України, Ірану та торгівлі - ЗМІ

Буданов: Роботу регіональних консультаційних центрів КШ остаточно врегулювано

Арахамія з сарказмом прокоментував позицію тих депутатів, хто виступає проти продовження воєнного стану

Російська авіація атакувала Херсон, а потім окупанти накрили з артилерії прибувших на місце удару рятувальників і комунальників – Мрочко

НАБУ викрило схему одержання хабарів за неправдиву оцінку землі у Черкаській області

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА