Інтерфакс-Україна
11:41 14.03.2014

Україна не може виконати спостережний політ над територією РФ через висунені російською стороною умови - МЗС

3 хв читати
Україна не може виконати спостережний політ над територією РФ через висунені російською стороною умови - МЗС

У Міністерстві закордонних справ України повідомляють, що російська сторона висунула українській стороні умови, які фактично не дозволяють здійснити спостережний політ над територією Російської Федерації.

"Як відомо, Україна звернулася через ОБСЄ до РФ із проханням здійснити надзвичайний спостережний політ над територією РФ, і відповідь мала надійти вчора (у середу - ІФ) до 18.30", - розповів агентству "Інтерфакс-Україна" директор департаменту інформаційної політики МЗС Євген Перебийніс у четвер увечері.

За його словами, цю відповідь Росія надала пізно ввечері 12 березня. "Водночас російська сторона у своїй відповіді висунула вимогу повністю здійснити передоплату за цей політ до 14.00 14 березня. Також у відповіді йшлося про те, що якщо кошти не надійдуть на рахунок Міноборони РФ до зазначеного часу, то цей політ неможливий", - сказав представник МЗС України.

При цьому, за його словами, РФ висунула досить незвичайні вимоги щодо транзакції цих коштів, а саме просила здійснити перерахування коштів на рахунок Міноборони РФ у ВТБ Банку, але через рахунок у Deutsche Bank. "Однозначно така вимога свідчить про те, що процедура перерахування коштів затягнута, і здійснити таку транзакцію до 14 години п'ятниці практично неможливо", - сказав Є.Перебийніс.

У зв'язку з цим, за його словами, українська сторона в четвер звернулася до російської через ОБСЄ з проханням переглянути фінансові умови здійснення спостережного польоту. "Ми не відмовляємося здійснити перерахування цих коштів, Україна гарантує оплату, але ми просимо здійснити оплату після проведення польоту, як це зазвичай і відбувається", - сказав Є.Перебийніс.

У відповідь, за його словами, російська сторона повідомила, що враховуючи складну, кризову фінансово-економічну ситуацію в Україні, проведення спостережного польоту може бути здійснено тільки після надходження коштів. "Отже, попри те, що РФ формально нібито й дала згоду на надзвичайний спостережний політ над своєю територією, висунені нею тяжкі фінансові умови фактично унеможливлюють його проведення", - зазначив український дипломат.

Він висловив думку, що висунення завідомо нездійсненних умов для проведення цього заходу свідчить про небажання Росії приймати цю інспекційну групу. "Ми сподіваємося, що російська сторона відгукнеться на прохання України щодо зміни умов транзакції, що зробить можливим цей політ", - резюмував представник МЗС.

Як відомо, Україна 11 березня направила Російській Федерації каналами зв'язку ОБСЄ запит на проведення спеціального спостережного польоту над російською територією відповідно до угоди про відкрите небо. Російська сторона в середу ввечері дала згоду на здійснення цього польоту.

Угода про відкрите небо (англ. The Treaty on Open Skies) — багатосторонній міжнародний договір, підписаний 24 березня 1992 року в Гельсінкі представниками 23 держав-членів ОБСЄ. Договір встановлює режим відкритого неба, мета якого — забезпечити можливість його учасникам здійснювати обльоти територій один одного. Учасниками угоди є 33 держави, зокрема РФ і Україна.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

У Херсоні від артобстрілу окупантів пошкоджено лікарню та багатоповерхівки, є постраждалий

Ветеран Нацгвардії, Герой України Фінашин: Не можу сказати, що якась країна виграла "ветеранку"

Аварійно-рятувальні роботи на місці влучання ворожого дрона у житловий будинок в Харкові завершені

Радник глави МВС Фінашин: Призначаємо помічників облуправлінь поліції, які займатимуться ветеранською політикою на місцях

ВАКС оголосив вирок у справі нардепа, що отримував незаконні компенсації за винайм житла у Києві

Експосол Японії в Україні Мацуда Кунінорі увійшов до консультативної ради ДТЕК

Колишньому комбату Лапіну, який брав участь в обороні Харківщини, змінено запобіжний захід

У Гамбурзькій мистецькій галереї відкрили український аудіогід

Конкретних дат щодо перемовин з США поки немає, але вони продовжаться, - Єрмак

Росія знищила 214 тис. об'єктів цивільної інфраструктури в Україні - Єрмак

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА