20:00 23.01.2014

ДПтС готова доправити Тимошенко до суду, якщо "вона нарешті прослідує до автомобіля конвою"

2 хв читати

У Державній пенітенціарній службі (ДПтС) України заявляють, що готові до доправлення екс-прем'єра Юлії Тимошенко на судове засідання у справі про фінансові зловживання корпорації "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ).

"Готовність пенітенціарної служби і неодноразові спроби все ж вивезти засуджену Ю.Тимошенко до суду вже протягом майже двох років спостерігає вся країна. Кожного разу керівництво колонії вживає вичерпних заходів щодо підготовки етапування. Зокрема, керівник Качанівської колонії неодноразово особисто буквально умовляв засуджену не порушувати закону і виконати вимогу суду - тобто, прибути на засідання", - повідомляє прес-служба ДПтС у четвер.

У повідомленні зазначено, що Ю.Тимошенко жодного разу не погодилася на етапування, "більше того неодноразово погрожувала колонії позовами до Європейського суду, у разі, якщо її хоча б спробують етапувати. Керівництво ж закладу, у свою чергу, неодноразово відзначало недопущення застосування ані тиску, ані примусу до засудженої Ю.Тимошенко.

"Відповідно, якщо вона все ж має намір виїхати до суду, а її заяви в ЗМІ не є черговим популізмом, і вона нарешті прослідує до автомобіля конвою, пенітенціарна служба готова реалізувати доставку засудженої до суду", - наголошує прес-служба.

Київський районний суд Харкова 24 січня планує провести чергове засідання з розгляду справи проти Ю.Тимошенко про діяльність корпорації "ЄЕСУ".

У рамках справи екс-прем'єру пред'явлено обвинувачення за п'ятьма епізодами: організація заволодіння державними коштами в особливо великому розмірі в період 1997-1998 рр. шляхом незаконного отримання податку на додану вартість (ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК); замах на заволодіння державними коштами в особливо великому розмірі в період 1997-1998 років шляхом незаконного отримання податку на додану вартість (ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 15, ч. 5 ст. 191 КК); несплата податку за підприємством ЄЕСУ (ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 212 КК); несплата прибуткового податку (ч.3 ст. 212 КК); скоєння злочину шляхом службового підроблення (ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 366 КК).

Попереднє засідання у справі відбулося 19 квітня 2012 року без Ю.Тимошенко. Відтоді суд неодноразово відкладав початок розгляду справи по суті у зв'язку з тим, що вона відмовлялася брати участь у засіданні, навіть у режимі відеоконференції.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна готова прийняти пропозицію США щодо негайного 30-денного припинення вогню за умови одночасного виконання з боку РФ - спільна заява

США негайно скасовують паузу в обміні розвідданими та відновлюють безпекову допомогу Україні

В Івано-Франківську один загиблий, троє поранених, вибухів було два

Конституційний суд Румунії заборонив висувати кандидатуру Джорджеску на президентських виборах

У Києві попрощалися з добровольцем з Нової Зеландії Домініком Абеленом

Делегації України та США представлять спільну заяву за змістом переговорів – ЗМІ

Після зіткнення суден біля берегів Британії затримано чоловіка за підозрою в ненавмисному вбивстві

В Івано-Франківську біля вокзалу пролунав вибух, є постраждалі

Речниця Держдепу США про зустріч у Джидді: Ми дуже оптимістично налаштовані

Швейцарський експорт зброї падає через заборону на експорт в Україну, виробники вимагають послаблення обмежень – ЗМІ

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА