Інтерфакс-Україна
20:01 17.01.2014

Комісар із прав людини РЄ Мужнієкс про "антимайданівський" закон: Є посягання на фундаментальні людські права

2 хв читати

Комісар із прав людини Ради Європи Нілс Мужнієкс (Nils Muižnieks) зробив попередній аналіз законодавчих актів, ухвалених Верховною Радою України в четвер, за що Україну жорстко розкритикувала міжнародна спільнота.

Як повідомляє в п'ятницю прес-служба Ради Європи, комісар із прав людини констатував, що доповнення, які було ухвалено з "незвичайним поспіхом", викликають серйозну стурбованість щодо зобов'язань країни поважати права людини.

"Зокрема, я стурбований щодо наступних положень, які можуть найбільше зазіхати на декілька фундаментальних людських прав, зокрема свободу висловлювання, об'єднань і зібрань", - констатував Н.Мужнієкс.

Таким першим положенням він назвав зміну до законодавства, що регулює діяльність неурядових організацій, яка, на його думку, "матиме наслідки для активності організацій громадянського суспільства та захисників прав людини в Україні".

"Як я вже наголосив у своїй роботі в інших країнах-членах Ради Європи, вішання ярлика "іноземного агента" на неурядові організації, що ґрунтується на їхній участі в нечітко визначеній політичній діяльності", суперечить праву на свободу асоціації та свободу висловлювання думок. Неурядові організації повинні мати можливість виконувати свої громадські функції сторожового пса в середовищі, сприятливому для їх роботи", - роз'яснив комісар РЄ.

Іншим положенням він назвав поправку, відповідно до якої можуть звільняти від кримінальної відповідальності працівників міліції, які допустили порушення прав людини під час нещодавніх демонстрацій.

"Це - фундаментальний обов'язок уряду забезпечувати підзвітність осіб, замішаних у серйозних порушеннях прав людини. Безкарність за ці порушення може лише сприяти повторенню таких злочинів і відмовити жертві в справедливості", - аргументував він.

Ще одним положенням Н.Мужнієкс назвав повернення до Кримінального кодексу статті про наклеп.

"Протягом декількох років наклеп належав до цивільно-правової відповідальності. У поєднанні з новим обмеженням на Інтернет повернення кримінальної відповідальності за наклеп матиме негативний вплив на вже тривожну ситуацію зі свободою мас-медіа в Україні", - переконаний комісар.

У зв'язку з цим М.Мужнієкс висловив "глибоку стурбованість змістом цих нових законодавчих доповнень, багато з яких суперечать зобов'язанням України у рамках Європейської конвенції про захист прав людини та інших міжнародних правозахисних стандартів".

"Найближчими днями я маю намір зробити глибший аналіз законів у світлі стандартів Ради Європи, який потім буде оприлюднено", - повідомив він про свій намір.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

З окупованих територій повернули ще шестеро дітей

Сибіга разом з 32 главами та представниками дипмісій відвідали місце удару РФ по Кривому Рогу

Київська влада підтримала петицію про виплату допомоги від міста військовим, які долучилися до війська до 1 грудня 2023р

ЄС перерахував Україні 1 млрд євро у межах ініціативи ERA - Шмигаль

СБУ та Нацполіція затримали ще 13 підпалювачів, в тому числі іноземних, які на замовлення ворога нищили об’єкти Укрзалізниці та авто ЗСУ

Найближчими днями в Україні буде холодно, місцями заморозки та ожеледиця, йтиме мокрий сніг

Сирський про статтю NYT: Якби ми мали п’ять бригад, думаю, що і Бахмут, і Соледар були б звільнені

Зеленський підписав закон, який впорядковує наукову роботу в закладах вищої освіти

Через війну загинули 186 митців і 102 медійники - Мінкультури

DeepState повідомляє про перехід с.Гуєво в Курській обл. в "сіру зону", Генштаб - про збільшення авіабомбардувань

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА