Інтерфакс-Україна
13:34 07.06.2013

Паводок із європейського Дунаю прийде на територію України у 20-х числах червня - Гідрометцентр

1 хв читати

У третій декаді червня паводок на Дунаї переміститься на територію України, але особливої загрози він не становить, заявляє директор Укргідрометцентру Микола Кульбіда.

"Станом на сьогодні максимальні рівні паводку вже пройшли в Німеччині та Австрії. І сьогодні найбільше зростання рівня води відзначається на території Словаччини та Сербії... Це максимальна паводкова хвиля", - сказав він на прес-конференції у п'ятницю в Києві.

Водночас директор Гідрометцентру наголосив, що нижче за течією Дунаю є достатня кількість регулювальних систем.

"І та вода, яка прийде на територію України (а це буде 20-25 червня), згідно з прогнозами й оцінками, не становить особливої загрози", - повідомив він.

М.Кульбіда наголосив, що істотне очікуване підвищення рівня води буде навантаженням на дамби та гідротехнічні споруди в Україні.

У свою чергу віце-прем'єр України Олександр Вілкул зазначив, що наразі на українській ділянці Дунаю рівень води знизився на 1-5 см і продовжує знижуватися, однак протягом наступних двох тижнів у басейні річки прогнозують короткочасні зливи. За словами віце-прем'єра, очікується підвищення рівня води в Дунаї до 2 м у 20-х числах червня.

О.Вілкул повідомив, що вживаються превентивні заходи для запобігання можливим негативним наслідкам паводку.

Крім того, щоб уникнути підтоплення населених пунктів, задіяні близько 1200 людей особового складу ДСНС, а також 400 одиниць техніки.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Знеструмлені 10 населених пунктів у Запорізькій області внаслідок атаки РФ

Погода найближчими днями в Україні не зміниться, лише на заході в понеділок невеликий дощ, на півдні - туман

Фотовиставка відкрилася на станції метро "Золоті ворота" в Києві з нагоди Дня ЗСУ

Сирський у День ЗСУ: Не маємо права повторити помилки сторічної давнини, мусимо вистояти і обов’язково вистоїмо

Головною ціллю ударів РФ вночі була енергетика – Зеленський

Нацполіція зареєструвала 239 воєнних злочинів РФ за добу, розшукано 29 і повернуто 16 дітей

ППО відбила вночі одну з наймасованіших атак РФ, знешкодивши 615 з 704 ракет і дронів, є влучання на 29 локаціях

Зеленський у День ЗСУ подякував військовим, які на полі бою роблять усе, щоб Україна мала впевненість за столом переговорів

Нічна атака дронами на Одещину залишила область із перебоями в енерго- та теплопостачанні, пошкоджено енергообʼєкт

Ще троє мешканців Дніпропетровщини постраждали внаслідок ворожої ракетної атаки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА