17:43 10.04.2013

Офіційні причини аварії РН "Зеніт-3SL" буде оголошено у квітні - голова ДКАУ

2 хв читати

Офіційні підсумки розслідування причин позаштатного аварійного запуску ракети-носія (РН) "Зеніт-3SL" американським супутником зв'язку Intelsat 1 лютого 2013 року у рамках програми "Морський старт" буде оголошено у квітні, повідомив голова Державного космічного агентства України (ДКАУ) Юрій Алексєєв.

"Висновки офіційно щодо причин аварії комісія оголосить у квітні", - сказав він на брифінгу в Кабінеті Міністрів у Києві в середу.

Як повідомив голова ДКАУ, на сьогодні комісія встановила, що головною причиною аварійного запуску стала відмова бортового джерела потужності (БДП).

"Однозначно причина в ньому", - сказав Ю.Алексєєв.

При цьому він відзначив необхідність з'ясувати причину відмови агрегата. "Там є насоси, клапани", - сказав він.

За даними голови ДКАУ, попри невдалий запуск у лютому консорціум Sea Launch ухвалив рішення відновити запуски з морського космодрому. Запуск за програмою заплановано на четвертий квартал 2013 року.

Як повідомлялося, під час запуску "Зеніт-3SL" із супутником Itelsat-27 за програмою "Морський старт" 1 лютого сталася аварія. Ракета впала в Тихий океан за 2,5 км від стартової платформи.

Заступник голови військово-промислової комісії при уряді РФ Олег Бочкарьов 21 лютого повідомив, що російська спеціальна комісія завершила розслідування причини аварії ракети "Зеніт". "Доповіли, розібралися, винних буде покарано", - сказав він.

У ДКБ "Південне" 26 лютого підтвердили попередню версію про те, що причиною аварії стало БДП, розроблене в КБ та вироблене ВО "Південмаш" (обидва - Дніпропетровськ).

Віце-прем'єр України Юрій Бойко в середині березня повідомив, що Росія не пред'явила Україні якихось претензій у зв'язку з аварійним запуском "Зеніту".

"У нас з Росією партнерські відносини, проблеми спільні, два ступені (РН) - російські. Про жодні докори та ультиматуми взагалі не йдеться", - сказав він.

Міжнародний консорціум Sea Launch створено в 1995 році. Після реорганізації в 2010 році 95% його акцій належать Energia Overseas Limited (EOL), "внучці" РКК "Енергія" (РФ), 3% - американській Boeing, 2% - норвезькій Aker Solutions.

З 2008 року з міркувань економічної доцільності комерційні запуски супутників масою до 4,5 тонн здійснюються з космодрому "Байконур" (Казахстан) у рамках програми Land Launch за допомогою РН "Зеніт-3SLБ", а понад 4,5 тонни - з морського космодрому за допомогою РН "Зеніт-3SL".

Загалом консорціум "Морський старт" здійснив 35 запусків ракет "Зеніт-3SL" із рухливої платформи в Тихому океані, з яких один був частково успішним, два - аварійні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

На фронті найскладніша ситуація на сіверському напрямку, на краматорському і придніпровському атак стало менше

Окупанти завдали удару по Тягинці Херсонської області, поранено місцеву жительку

Графіки погодинних відключень введуть для всіх регіонів України в понеділок

ЗС України за минулий тиждень зміцнили позиції на Харківщині та ефективно протистоять ворогу під Часовим Яром

ЄС уважно стежить за ситуацією навколо приземлення вертольота президента Ірану - Мішель

Держдеп заявив про намір скористатися правом конфіскувати російські активи у США

ВИБУХ В ОДЕСІ - ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛИ

Окупанти обстрілювали Марганецьку та Мирівську громади, а також громади Криворіжжя, є поранена

У Новомосковському районі Дніпропетровської області збито ворожу ракету

На фронті найскладніша ситуація на сіверському та покровському напрямках - Генштаб

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА