Держобвинувачення: Суд має знайти правові інструменти для участі Тимошенко в розгляді справи ЄЕСУ
Державне обвинувачення впевнене в тому, що суд знайде правові інструменти, щоб екс-прем'єр Юлія Тимошенко взяла участь у засіданні у справі про зловживання корпорації "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ).
"Я думаю, що суд знайде певні правові інструменти, щоб підсудна брала участь у судових засіданнях", - сказала журналістам у вівторок у Харкові державний обвинувач Вікторія Калита.
Водночас вона ухилилася від відповіді на запитання, які це можуть бути правові інструменти. В.Калита нагадала, що засідання суду у справі про зловживання ЄЕСУ переноситься вже вдесяте.
"Уже вдесяте підсудна у своїх заявах вказує на те, що вона не може брати участь у судових засіданнях, посилаючись на перебування в стаціонарному медичному закладі. Я хочу нагадати, що перебування в цьому стаціонарному закладі триває понад півроку. Думаю, що за такий час, враховуючи, що вона лікується в одній із найкращих лікарень обласного рівня, із залученням фахівців всесвітньо відомої клініки, ці фахівці й така лікарня могли би поставити на ноги й вилікувати за цей час не одну людину", - заявила прокурор.
На її думку, Ю.Тимошенко намагається уникнути відповідальності, не з’являючись у суді. "Але рано чи пізно їй доведеться постати перед судом і дати свої пояснення", - наголосила В.Калита.
Раніше у вівторок суд переніс засідання у справі ЄЕСУ на 23 листопада.
Попереднє засідання у справі відбулося 19 квітня цього року без Ю.Тимошенко. Відтоді суд неодноразово відкладав початок розгляду справи по суті у зв'язку з тим, що Ю.Тимошенко відмовлялася брати участь у засіданні через стан здоров'я, навіть у режимі відеоконференції.
11 жовтня 2011 року Печерський районний суд Києва засудив Ю.Тимошенко до семи років позбавлення волі за перевищення повноважень під час підписання газових контрактів із Росією в 2009 році. Вона відбуває покарання в Качанівській виправній колонії в Харкові з кінця грудня 2011 року.
Захист неодноразово заявляв про проблеми зі здоров'ям іще під час її перебування в Київському СІЗО та вимагав обстеження незалежними медиками, оскільки Ю.Тимошенко не довіряє українським лікарям. 9 травня Ю.Тимошенко перевели з колонії до Центральної клінічної лікарні №5 (Харків). Тактику та медикаментозне лікування екс-прем'єра в ЦКЛ №5 визначають німецькі лікарі з клініки "Шаріте".
9 листопада Державна пенітенціарна служба повідомила, що Ю.Тимошенко вкотре відмовилася від участі в судовому засіданні у справі ЄЕСУ. Екс-прем'єр обґрунтовує свою відмову від участі в судовому засіданні тим, що наразі вона перебуває в стаціонарному медичному закладі "у стані політичного протесту". З 29 жовтня Ю.Тимошенко голодує на знак протесту проти фальсифікації результатів парламентських виборів.